Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hölgyek, lányok! Volt már...

Hölgyek, lányok! Volt már valakinek ilyen szinten, ennyiszer hólyaghurutja? Nektek mi segített?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, s rendszeresen van hólyaghurutom, gennyes, véres pisi, csípő, égető fájdalommal, stb...


Elég hosszú történet lesz ez, köszönöm annak, aki végigolvassa, s talán tud valami tanácsot is adni!


Szóval:

Tavaly nyáron volt először ilyenem, akkor Monuralt kaptam rá, ami látszólag jó is volt, októberig elő se jött meg semmi. Viszont októberben szexuálisan aktív lettem, s onnantól foga 4 alkalommal is előjött a hólyaghurut, mindig szex után. (Mindig az ügyeletre kellett mennem már, annyira nem bírtam... s mindig Monuralt kaptam rá.) Az orvosok elhessegettek azzal, hogy ez normális, minden nőnek van ilyen, de nekem már szúrta a szemem, nem lehet normális az, hogy egy hónapban NÉGYSZER is előjöjjön. Aztán szerencsémre jött egy jobb orvos, aki rögtön elküldött vizeletleoltásra, meg is állapították, hogy ún. E.coli baktériumom van.

Kaptam is rá Cifran antibiotikumot. Miután befejeztem annak szedését, voltam vérvételen, hogy nem-e vagyok cukros esetleg, stb. - ott egészségesnek mondtak.

Elmentem még hólyag- és veseultrahangra. Ott is minden normális volt.

Voltam nőgyógyásznál. Ő vett kenetet, s az szerint nincs se rákom, se gombám, semmim, nőgyógyászatilag jól vagyok.

Ez kb. egy egy hónapos procedúra volt, ezalatt nem volt semmi szex.

A barátom is elment megvizsgáltatni magát, hogy nem kapta-e ő is el, de nem, ő teljesen egészséges.

Miután úgy tűnt, egészséges vagyok, jól is éreztem magam, ismét volt pár együttlétünk, azok után nem is jelentkezett a hólyaghurut. Viszont utána volt majdnem 3 hét szünet, mivel távkapcsolatban élünk, s nem tudtunk találkozni...

Most, hogy együtt voltunk, megint volt szex, s elő is jöttek a már régi, "jól megszokott" fájdalmak, s az enyhén véres vizelet...


Nem nagyon értem, miért tért vissza, a WC papírt rendesen használok, szedtem ezerrel a tőzegáfonyát, s rengeteget ittam. Akkor most mégis... miért? :(


Holnap megyek vissza a háziorvosomhoz, természetesen vele is mindent megvitatok, de kíváncsi lennék mások tapasztalataira, hogy akinek volt már hasonlója, mi gyógyította meg, mit ajánl.


Még annyi, hogy spermicidet nem használunk (tudtommal az is kiválthatja a hólyaghurutot); felfázni tuti nem fázok fel, mindig ügyelek arra, hogy rendesen be legyek bugyolálva :) ; illetve óvszerrel védekezünk. Lehet, hogy a gumi a baj? Az azt ellátó síkosító? Én már másra nem tudok gondolni...


Illetve, anyukám mondta, hogy lehet, hogy lelki probléma áll a háttérben. Hogy esetleg van valami, amit elfolytok magamban, és nem beszélek róla, stb. Avagy a stressz. Nos, én még az utóbbira tippelnék, rettenetesen sokat stresszelek, utálok suliba járni, sokat vagyok ideges miatta. Egyszerűen nem tudom jól kezelni a stresszt, pedig logikusan nézve, nem lenne miért idegesnek lennem... azt hiszem.


Min kéne változtassak? Mit tegyek?

Köszönöm még egyszer, hogy elolvastad, ha tudsz bármit, ami segíthetne, kérlek, írd meg!



2016. jan. 3. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Bakteriális lehet,mindig ott van hol elő jön,hol visszavonul.Meddőséget is okozhat! Sürgősen menj nőgyógyászhoz vagy urológushoz!
2016. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Segít ha a párkapcsolati problémádat megoldod...
2016. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megoldottad valahogy?
2017. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!


Ím, itt vagyok, több mint egy év elteltével, már nagyon régóta hólyaghurutmentesen! Mivel úgy gondolom, az általam talált megoldások mások hasznára is válhatnak, így leírom őket ide, kommentbe, hogy másnak, aki hasonló helyzetbe keveredik, már ne kelljen mindenféle tortúrának aláessen.


Itt a néhány dolog, amit megleltem/megváltoztattam:


1. Nem stresszelek. Tényleg. Minden le van szarva (mértékkel persze). Régebben sokat szorongtam, idegeskedtem, rettegtem a sulitól & az ottani követelményektől. Tudtam, h. nem jó, mégis nehezen szakítottam az ilyesfajta érzelmeimmel. Viszont egyszer eljött egy olyan pont, hogy "akkor ezt most elengedem" (legalábbis mi, kisvárosiak errefele így mondjuk, ha abbahagyjuk az aggódást :D).


2. Óvszert váltottunk. Szerintem a szar gumi volt a fő kiváltó ok. Már tök régóta Lifestyles-t használunk, viszont amikor panaszaim voltak még Durex-el védekeztünk. Rá kellett jönnöm, hogy az azon található síkosítóval valami nem kóser; mástól is hallottam, hogy voltak ilyesfajta gondjai ezzel a márkával, viszont amint leváltotta, a panaszai megszűntek. Ez velem is így történt.


3. Találtam egy természetes eredetű, gyógynövényboltokban fellelhető, de k_rva drága készítményt, nevén D Mannóz. Először nem akartam kipróbálni, mert itt nálunk 7400 istenverte forint, rögtön arra gondoltam, hogy biztos valami kuruzsló cucc. :D De nem! A neten pontosabban is leírják, de a D Mannóz egy, természetes eredetű cukorfajta, ez lelhető fel pl. a tőzegáfonyában is. Elkészítése mindössze annyi, hogy egy pohár vízbe teszel 1 teáskanálnyit belőle (ez egy fehér színű, por állagú valami), felkevered, megiszod. Az íze nem rossz, enyhén édes, egyáltalán nem zavaró. Hatása annyi, hogy a hólyagba kerülve összetapad az E. Colival, majd mikor pisilsz, mondhatni "kimossa" azt belőled. Sajnos a kémiatudásom sose ért el magas szintet, bocsi a konyhanyelvért! :D Természetesen a neten sokkal normálisabban le van írva! :)


4. Sokat ittam/iszok. Ha mostanában nem is annyit, de amíg "kúráltam" magam a hólyaghurut alatt, ill. az utána következő 1-2 hónapban, vedeltem. (Főleg bolti ásványvizet, mindig különböző márkát, más lelőhelyről. Nem tudom, ennek mennyi köze van a hólyaghurut kúrálásában, de mindenesetre sok különböző ásványi anyagot mindig szükségszerű bevinni szervezetünkbe. :D) Ebből kifolyólag kb. óránként jártam pisilni, no de ez a legkevesebb, nem?

(Ja, és ezt mellékesen, kiegészítésként: ugyebár idegen wc-re sose ülünk rá, papírral se, inkább guggolunk.)


Nagyjából ennyi volna a sikeres gyógyulási sztorim, remélem aki a jövőben ezt olvassa, hasznára válik! :)

2017. márc. 31. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen a durex nekem is rengeteget ront a helyzeten, vele mindig felfazom, igy mar nem is hasznaljuk. En is d mannoset hasznalok es eleg jol mukodik.
2017. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem gomba volt a holyagomban es az fertozodott felul minden szexnel ecolival. Diflucant szedtem ra negy hetig es azota nem fazok fel... hat evembe telt rajonni, remelem segitek valakinek ezzel h leirom
2017. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bélflóra és a hüvelyflóra között van összefüggés, ha a bélflóra nem egészsges akkor a hüvelyflóra sem. Soha életemben nem volt rendszeres székletemm ert nem ettem rendesen. Két hónapja rendszeresen eszem és ennek köszönhetően minden nap van székletem is. Azóta nem fázok fel a szextől, pedig semmit nem szedek be megelőzésképp vagy utána.


D-mannózt próbáld ki ha nálad nem a fent említett a probléma. Esetleg ha nem voltál hólyagtükrözésen akkor oda is érdemes elmenni, sokaknak a hólyag falán megtelepedő gomba fertőződik felül ecolival és az okozza felfázást.

2017. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,és néhány válaszoló! Én most küzdök ezzel a problémával,és tényleg nagyon hasznos,amiket leirtatok, így utólag is. Egyelőre várom az urológia eredményét,de már mindenképp hasznosak a tippek. :)
2018. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!