Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan készüljek fel az első...

Hogyan készüljek fel az első nőgyógyászati vizsgálatomra?

Figyelt kérdés

Ti hogy készültetek fel?

mit csinálnak ott?

Fáj? Kellemetlen?

Élményeket osszatok

(annyit tudok hogy nő lesz az orvos)



2016. jan. 5. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nő orvossal eddig csak rossz tapasztalatom volt, és köztudott, hogy a férfi nőgyógyászok jobbak, mint a nők, mert "más szemszögből"látják a dolgokat.

Mosakodj meg előtte, hogy ne legyél büdös és ápolatlan. És igazából ennyi.

Tudd, hogy mikor volt az utolsó vérzés első napja, mert azt kérdezik.

Nem kell borotválni, stb, a dokit abszolút nem érdekli, hogy csupasz vagy vagy nem (nyilván ne dzsungellal menj, de nem kell csak a doki miatt szőrteleníteni).

Nem fog fájni, csak lazíts, és tedd, amit a doki mondd. Pár mp az egész vizsgálat (mi miatt mész?).

19L

2016. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én nyáron mentem, szóval egy hosszú szoknyát viseltem, így könnyű volt hozzám férnie, és annyira én sem voltam szégyenlős :D Most télen lehet, hogy már kicsit szégyenlősebb lennék. De egyébként én előtte megmosakodtam alulról, leborotválkoztam és használtam intim törlőkendőt is, persze jó ha tudod, hogy a doktornak te csak egy páciens vagy és ami neked egy nagy lépés, az neki egy rutinfeladat.

Nem tudom, hogy szűz vagy - e még, mert akkor másképp fog megvizsgálni, mintha már szexuálisan aktív volnál.

Én már a szüzességem elvesztése után mentem az első vizsgálatra.

Először megvizsgált kézzel, aztán feldugott egy műszert, a bizonyos kacsát, ami kicsit hideg volt, aztán ezt elkezdte szétfeszíteni, ez pedig értelemszerűen feszítő érzés volt. Ez sokkal drasztikusabbnak hangzik leírva, mint amilyen valójában. Fájdalmasnak nem nevezném, inkább kellemetlennek.

Utána még vett kenetet a rákszűréshez, feldugott egy pálcikát, aztán pedig megnézte, hogy van - e bármilyen bakteriális vagy gombás fertőzésem, ezt egy ilyen indikátorpapírral tette meg. :D

Meg tett fel azért pár kérdést, ilyeneket, hogy élek - e rendszeres szexuális életet, vagy hogy mióta menstruálok.

Összességében, nekem pozitív tapasztalatom van, bár ehhez hozzájárul, hogy nekem egy nagyon úriember nőgyógyászom van. :)

2016. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
továbbtanulás miatt kell mennem, az alkalmassági vizsgához hozzá tartozik ilyen egészségügyi vizsgálat
2016. jan. 5. 19:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg végképp nem lesz semmi gond, ne aggódj.
2016. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Valami hosszabb ruhában, vagy szoknyában menj. Így nem lesz annyira rossz, mikor le kell vetkőzni, leveszel alulról mindent de amíg elmész a vizsgálóig meg felfekszel mégiscsak takar valami, ezt felhúzod amíg vizsgál és utána megint mehet le, és megint nem leszel meztelen amíg leszállsz meg elmész öltözködni. Én így szoktam mindig és sokkal kellemesebb. Fájni nem igazán fog a vizsgálat, nekem inkább lelkileg szokott nehéz lenni, próbálok közben minden másra gondolni, és hamar megvan egyébként.
2016. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jó hogy női orvoshoz mész, sokkal elviselhetőbb elötte a terpesztés, és hát végül is "kollega" aki szintén kerül olykor hasonló helyzetbe mint te ott a vizsgálaton.

Férfi ezt soha nem tudja átérezni.

2016. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tovább tanuláshoz kell nőgyógyászati vizsgálat??

Mit fogsz tanulni?

2016. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tényleg, milyen suliba kell nőgyógyászhoz menni elötte?
2016. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos valami egészségügyis. Gyógytornásznak kaki mintát kell leadnia...
2016. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
rendészetire kell
2016. febr. 9. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!