Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan éltétek meg az első...

Hogyan éltétek meg az első nőgyógyászati vizsgálatot és hogyan álltok hozzá a későbbiekhez?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk egy kényszerűségből csinált első vizsgálat, hagy-e negatív élményt és félelmet a későbbi vizsgálatok felé.


Én pl elég sokáig húztam az első vizsgálatot, majd gondoltam egyet, hogy héé elmegyek, és semmi gond nem volt. Nem rossz élmény.


Ti hogy voltatok ezzel?



2015. júl. 8. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Én bátran mentem el, mert Anyukám részletesen elmagyarázta mi lesz. Elentem és úgy is volt. Semmi extra. Azóta költözés miatt dokiváltás volt, Ő kicsit durvább volt, de nem fájt semmi.
2015. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hány évesen mentél?
2015. júl. 8. 12:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Elég nagy trauma egy idegen, pláne esetleg férfi elött meztelenül beterpeszteni. Szerintem női orvos kell az első alkalommal, aztán később talán már nem annyira lényeges, bár nemtudom. Nekem női orvosom van, aki nagyon kedves és megértő.
2015. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Légyszi, azt is írjátok már oda, hogy hány évesen voltatok először.
2015. júl. 8. 14:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a lányomat mindenképpen női orvoshoz fogom vinni amikor majd eljön az ideje. Engem férfi orvos vizsgált először és bár anyámmal voltunk nála, nekem katartikus volt. Szeretném ha lányom nem így találkozna az elkerülhetetlennel.
2015. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt nem írtátok, hogy ha az első rossz élmény volt, akkor a többit hogy viseltétek. Meg éltkort sem írtatok.
2015. júl. 8. 18:35
 7/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

17 évesen menem előszőr női nődokihoz. Utána évente a rákszűrés miatt. Most 26 vagyok.

2015. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
19 évesen voltam először, kötelező volt az orvosi vizsgálat az egyetem miatt. Kényszerből menni állami rendelésre nem valami jó élmény. És bár női orvos vizsgált, elég rossz élmény maradt, mert bár természetesnek vettem a vizsgálatot, mint bármely felnőtt nő, de szinte megerőszakolt a kacsával, még fel is kiálltottam, hogy ááá ez fáj!!!de semmi reakció...én nem mertem kérdezni tőle semmit, ő nem mondott semmit, csak hogy viszlát. Másodszor szintén állami rendelésre mentem egy másik doktornőhöz, ott igazából a higiénés körülmények voltak katasztrofálisak, illetve az, hogy a doktornőnél még legalább 4-5 nővérke is benn volt, akikkel beszélgetett, mindannyian végignézték ahogy megvizsgál, közben valami hatodik dologról beszélgettek. Ez után 4 évig nem mentem nőgyógyászhoz, 4 év után is csak muszájból mentem el, de akkor már magánrendelésre és kellemeset csalódtam. Nagyon kedves doktornőm van, akivel jól el lehet beszélgetni, érdeklődő, intelligens, nincs asszisztens, és még ő nyugtatgatott, amikor nagyon szégyenkeztem és ideges voltam, mert hüvelyfertőzést kaptam. Azóta nekem csak az eredmények miatt vannak félelmeim, maga a vizsgálat rutin dolog lett, nem esik nehezemre elmenni, nem érzem rosszul magam és nem idegeskedek.
2015. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem annál rosszabb nincs mintha kényszerből,mert iskola,anyuka dönt úgy kell elmenni nőgyógyászhoz.


A kényszer az nagyon rossz és mindenképpen figyelembe kell venni hogy nőhöz vagy férfihez szeretne menni tegyük fel a fiatal.Sok fiatal lány nagyon gátlásos,szégyenlős így jobb ha női orvoshoz megy először,fel van készítve és olyan orvos keresnek akiről jókat hallani,érdemes magánorvoshoz vinni ahol diszkrétebb a vizsgálat,csak az orvos van jelen,tehát lát más vizsgálat közben.


Csak ha a fiatal maga döntötte el hogy megérett a vizsgálatra akkor célszerű elvinni és a fiatal igényeit figyelembe venni.


pl ha anyuka kíséri el szépen várja meg a váróba a fiatalt,ne akarjon oda bemenni vele,mert sem beszélgetni nem tud a fiatal felszabadultan,és még frusztráló is lenne hogy ilyen intim vizsgálat közben esetleg anyuka ott nézeget,hát marha megalázó lenne.


Nagyon mély nyomot hagyhatna a fiatalban!

2015. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én női orvoshoz mentem,alaposan utána néztem és saját döntésből 19-20 évesen talán magán rendelésre.


De előtte már iskola miatt el kellett volna sztk-ba mennem,de mondták kihez tudok menni hogy papírt kapja vizsgálat nélkül hála az égnek,mert kb se egy elválasztó vizsgáló függöny,se diszkréció.Ha ott és úgy kellett volna átesnem nagy trauma lett volna.Még most is rossz rágondolni,amikor megláttam hova kellene mennem és hogy vagy 4-5 orvos van éppen bent.

Hát köszönöm.Valami felújjítás volt,az orvosi szobák egybe voltak nyitva és csak valami válaszfalak választották el szobákat egymástól,de az orvosok csak úgy egyik helységből mentek a másikba át,azért köszönöm gyönyörű lett volna ha éppen meg is vizsgálna és egy orvos odasétál mert toll vagy valami kell neki én meg ott terpesztek.Közben meg még az asszisztens is pont rám lát,mert úgy áll az asztal.


De megúsztam,de akkor is amit akkor láttam ott az még most is frusztrál,mert tudom mi fordulhatot volna elő,ha nem sulihoz kell a papír.

2015. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!