Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi herpesz látható fertőzés...

Nemi herpesz látható fertőzés nélkül?

Figyelt kérdés

Tegnap jött ki rajtam, ma sürgősségin bementem nőgyógyászatra, ahol közölte az orvos, hogy herpesz. Páromon semmi nincs, nem is volt, azt észre vettem volna.

Akkor hogy kaphattam el? Ha ő fertőzött már rajta is ki kellett volna jönnie előbb. Nem volta uszodában, semmi ilyen helyen.


2016. jan. 9. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Adott esetben szájról is átterjedhet a nemi szerv területeire, meg hosszú lappangási ideje is lehet.

A párod is lehet fertőzött, csak még nem volt olyan állapotban, hogy kijöjjenek rajta a tünetek.


Az emberek jelentős százaléka fertőzött herpesszel (bár általában a HSV-1-el, ami az ajkakat érinti, de egyre több a genitális is, illetve oda-vissza is átterjedhet a fertőzés).

2016. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És honnan tudod, hogy nem korábban kaptad el már?

A nemi herpesz is olyan, mint a szájon lévő herpesz. Egyszer elkapja az ember, utána a vírus benne marad és ha történik olyan hatás, akkor arra aktiválódik.

Ennyire egyszerű. És remélhetőleg nem éltetek ily módon nemi életet és nem is fogtok, míg teljesen el nem múlik.

2016. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyikünknek sem volt még látható ajak és nemi herpesze sem. Akárhonnan is jött tőle kellett elkapnom, ha még nem is látszott rajta sosem, hiszem 8 éve nem voltam mással csak vele.

Neki elég erős immunrendszere van, szinte sosem beteg, nekem nemrég volt egy felfázásom. Akkor lehet az miatt jött ki?

2016. jan. 9. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy soha nem jöttek elő olyan tünetek, amivel orvoshoz kellett volna menned, az nem jelenti azt, hogy nem kaptad el valamikor. Az is lehet, hogy elkaptad korábban, de az immunrendszered legyőzte és nem jöttek ki durva tünetek, amiből észrevetted volna. Most meg legyengült az immunrendszered, mint írtad volt egy fertőzésed, vagyis simán aktiválódhatott.

Tudod a legtöbb fertőzést nem csak nemi úton lehet elkapni és nem csak mindig elkapják, hanem sok a saját szervezetben alakul ki.

Szóval nem kéne a partneredet hibáztatni!

2016. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is most kaptam el ugyanígy nemi herpeszt, hogy páromnak száján volt... Most nagyon tudok neki örülni, és mivel péntek este jött ki így már orvoshoz nem tudtam vele menni, ma hogy tudtam volna, most menstruálok. Attól függetlenül azt mondták vegyek rá propolisz krémet vagy balzsamot mert az segít.
2016. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!