Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet az állandó éhségér...

Mitől lehet az állandó éhségérzet és a mellfájdalom, ha a terhességi teszt negatív?

Figyelt kérdés
A férjemmel nem védekeztünk, mert úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba, viszont nem is stresszeltünk rá, együtt voltunk, amikor jól esett. Együtt is voltunk, de megjött 29.-én rendesen, szóval terhes nem lehetek. De miután elmúlt a menzeszem, úgy egy hete, azóta elkezdtek fájni a melleim, bizseregnek, de a legrosszabb, hogy állandóan éhes vagyok, folyamatosan. Ezért ma csináltam egy tesztet, ami negatív lett. Szóval tuti nem vagyok terhes. De ha nem terhes vagyok, akkor miért vagyok állandóan éhes? Már megőrjít. Eszek és szinte utána rögtön éhes vagyok, ami egyáltalán nem jellemző rám, mindenki aki ismer, tudja, hogy nem vagyok nagy étvágyú. Teljesen összezavarodtam. Lehet, hogy petefészek ciszta? Az utóbbi két-három évben kétszer műtöttek cisztával, de ősszel voltam dokinál, és ő mindent rendben talált. Azért is mentem, hogy a babaprojekt előtt megnyugtasson, hogy minden oké. Szerintetek?

2016. jan. 9. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A mellfájdalom, mellérzékenység lehet hormonális is.

A nagy étvágy pedig, hát a szervezet nagyon okos, az is lehet, hogy valamilyen vitamin vagy ásványi anyag hiányod van, amit így próbál jelezni, illetve pótolni a szervezeted.

Vagy ha esetleg elkezdtél mostanában vitaminokat szedni, vagy esetleg valamilyen mozgásformát, akkor ezek is növelhetik az étvágyat.

2016. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen, én is azt olvastam, hogy a szervezetnek talán valamire szüksége van. De olyan fura, mert tényleg semmin nem változtattam mostanában. Nem szedek vitamint se, nem mozgok többet sem, és amióta van ez az éhségérzet, csomó mindent eszek, szóval tényleg nem tudom...remélem elmúlik, mert szó szerint már stresszel, idegesebb vagyok tőle...:S
2016. jan. 9. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy alapvetően esetleg nagyon vékony vagy, akár mostanában fogytál többet, és a szervezetednek több energiára lenne szüksége, ezáltal növeli benned az étvágyat és rendeződik az energiaszinted és a súlyod. Még ez is lehet.
2016. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát vékonynak végülis vékony vagyok, 152cm/45kg (27éves), de már évek óta ennyi vagyok. Aztán lehet, hogy tényleg valami kellene a szervezetemnek. Csak abban reménykedek, hogy nem ciszta, mert nagyon nem akarok még egy műtétet :(
2016. jan. 9. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Hormonális valószínűleg, de ne aggódj, az is lehet hogy pár nap és elmúlik, meg attól is lehet hogy egyszer rádjött a téli raktározás miatti túlevési kényszer, aztán kicsit kitágult a gyomrod és mostmár követeli a több táplálékot. Kipróbálhatod hogy 3 napig csak annyit eszel amenynit normálisnak tartasz, annyi idő alatt a gyomor alkalmazkodik méretben a bevitt táplálékhoz.. Ha nem erről van szó és nem múlik, és zavar, akkor érdemes nődokihoz fordulni, itt gykaorikerdeseken nem fogsz választ kapni,csak tanácsot:)
2016. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tél van, ilyenkor az ember akaratlanul is többet eszik. Én is mostanában elég sokat eszek, pedig 100%, hogy nincs baba (mi is próbálkozunk). Hormonilag minden rendben, szóval szerintem a hideg tehet róla :)
2016. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!