Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PMS - Permenstruációs szindróm...

PMS - Permenstruációs szindróma, életem megkeserítője. Kinél van még így? Megoldás?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, már van egy gyerekem. Igazából mindig nehezen éltem meg a menstruációs fájdalmat is, de a menzesz előtti napok 30-as éveim előtt nem voltak ilyen szenvedősek mint most. Botrány ! Már a várható vérzés első napja előtt kb 10 nappal elkezdődik: falásrohamok, mély depi, sírás mindenen, bármin, idegbaj, ingerültség, kétszeresére duzzadt fájdalmas mell, puffadás,olyan mintha éppen bomba készülne robbani bennem. Jómagam is tisztában vagyok azzal, hogy ilyenkor elviselhetetlen vagyok és alig várom már, hogy vége legyen. Próbáltam a barátcserjét, ligetszépe olajat, igen ezek minimálisan hatottak, de kb 2-3 hónapig, utána már nem. Van valakinek hasonló erős tünete és hatott-e bármi ? Tényleg bármi ! Életmód váltás, egészséges táplálkozás, mozgás ? Valami pirula, csodaszer ? Gondolkoztam már a fogamzásgátló gyógyszeren is, de nagyon idegenkedem tőle. Rettenetes ez a PMS, teljesen kicsinál. Help !
2016. jan. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig a fogamzásgátló tabletta alapvetően elég jól kezeli ezt a problémát. Nálam is így van, ugyan jóval fiatalabb vagyok nálad, de nekem úgy nézett ki a menstruációm, hogy előttelévő nap elviselhetetlen görcsök, amin semmi sem javított, aznap pedig hányás-hasmenés, sokszor ájulás is...

Amióta tablettázom, semmi bajom nincs. Persze szar lesz majd abbahagyni, mert valószínűleg visszajön, akár halmozottan a rosszullét, de jelenleg nincs más ötletem.

2016. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ ! szegénykém, Te is nehezen élted meg akkor a nehéz napokat :( szedtem fogamzásgátlót fiatalon hosszú évekig én is. 35 év felett már nem igazán javasolják már. viszont ez az utolsó kapaszkodóm, azért még előtte kipróbálnék BÁRMIT ami segít. ennyire nehezen viselem.
2016. jan. 10. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nőgyógyásszal konzultáltál a témáról, javasolt valamit?
2016. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, többször is kikérdeztem a nőgyógyászt erről, de nem igazán veszik komolyan ezt a kérdést.
2016. jan. 11. 08:51
 5/5 anonim ***** válasza:

A PMS jellemzően pszichoszomatikus betegség, többnyire gyermekkori szexuális eredettel (pl lebukott maszturbálás, stb.)

https://www.youtube.com/watch?v=hOM-gfLQ5Us

2016. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!