Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba-mitől, ill. hogy...

Hüvelygomba-mitől, ill. hogy adjam elő a páromnak?

Figyelt kérdés

Harmadik napja viszketést érzek,ami egyre csak erősödik,állítólag gomba.Orvosnál még nem voltam.

Hétvégén óvszer nélkül voltam a barátommal(van fogamzásgátlóm),de nem hiszem,hogy ettől lehet,mert ezelőtt már volt rá példa,hogy gumival nem védekeztünk.

Ciki vagy nem,azt hiszem,mosatlan fehérnemű volt rajtam pár napja.Ettől lehet?

És ha a barátomtól kaptam el esetleg,mégis hogy álljak elé és mondjam el neki?Nagyon kínos lenne...

17L



2016. jan. 13. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, mondjad el neki. Közös élvezet, közös felelősség. Gondolom ő is kb annyira tapasztalt, amennyire te is vagy. Olvassatok utána közösen a neten, hogy ő is lássa a felelősségét...gyógyulj meg.
2016. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nemi élet élése problémákkal is jár, és ezt is meg kell tudni oldani. A helyedben vennék Canesten combit és mekérném a barátomat, hogy a krémet ő is használja naponta kétszer a makkra kenve. Gombás fertőzést sok mindentől lehet kapni, gyakori probléma, de kezelhető. Szóval szerintem mindegy, hogy tőle kaptad el (ezt mondjuk nem hiszem), vagy esetleg a fogamzásgátlód vagy más szedett gyógyszer pl. antibiotikum mellékhatásaként jelent-e meg. Mindegy, csak kezeljétek ki magatokat.
2016. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Candida gombat nem kell feltetlenül elkapni valakitöl, mivel az emberek nagy reszenek a börflorajaban benne van, csak a "jo bakteriumok" elnyomjak azt. Ha felborul valami miatt az egyensuly, akkor elszaporodhat es tüneteket okozhat. Nekem volt Candida gombas hüvelyfertözesem mar joval azelött, hogy nemi eletet eltem volna... Uszodaban voltam, es az orvos szerint a kloros viz felborithatta a hüvelyfloram egyensulyat. Szoval azert ne ijedj meg, ez nem egy klasszikus ertelemben vett "nemi betegseg". Ettöl függetlenül lehet köze ahhoz, hogy ovszer nelkül voltatok együtt, mert a sperma lugos kemhatasu, ami a hüvely savas pH-janak nagyon nem tesz jot, es ettöl pl. maris elszaporodhat a gomba. Ha valaki nemi eletet el, akkor a partnert is kezelni kell ilyen esetben.
2016. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Márpedig valószínűleg tőle kaptad el. Az, hogy korábban is voltatok együtt, semmit sem jelent, mert erősen függ az aktuális immunerősségedtől. Egyébként is mindenképpen el kell mondani, mert úgy jó, ha mindkettőtök megkapja a kezelést.
2016. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a gombás szar, könnyen jön, könnyen megy!

(mondd neki hogy sok champion gombát ettél, és ettől spórásososos... lett a puncid!:-) )

Komolyra fordítva, nem nehéz összeszedni, de általában módszeresen kezelve könnyen eltűnik. Megbeszélned mindenképpen meg kel, mert egyedül nem tudod "összeszedni a gombákat" :-) az irtáshoz! Együtt kell kezelni!

Gyógyuljatok meg!

(és sámfázzatok sokat) :-)

2016. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyébként voltam orvosnál,kaptam valami speckó krémet.

Ui.:Te utolsó,te mit érzel? :'D :DDD

2016. jan. 15. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!