Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első tampon az fáj?

Az első tampon az fáj?

Figyelt kérdés
Felhelyeztem és kicsit kellemetlen volt, pedig normálisan felraktam és amikor leakartam ülni akkor fájt is kicsit, de ez normális amúgy, mert nem szoktam még meg vagy nem?

2016. jan. 16. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a tampon fáj, az nem normális.
2016. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, az elsö sem fáj.

Valószínüleg mégsincs eléggé fenn, mert akkor nem lehet érezni. Ami miatt érzed, hogy a hüvelybemenetet feszíti. A tampont nem egyenesen, hanem kicsit srégen hátrafelé kell feltenni, mert ha nem úgy próbálod, akkor a méhszájnál megakad és ezért nem megy tovább. Próbáld meg változtatni az irányát - picit húzd kintebb és utána hátrafelébb nyomva tedd vissza.

Akkor van jó helyen, ha a tampon külsö végén lévö ujjad egyértelmüen a záróizmon belülre kerül.

2016. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szabadna...
2016. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%

Nekem is furcsa volt elsőre, de nem fájt. Akkor voltam 15 éves, anyu elmagyarázta, hogy kell, és sikerült is. Azóta utálom egyébként a tampont, de van, hogy muszáj... :DD

Könnyebb felhelyezni sokkal, ha közben guggolsz vagy az egyik lábadat felteszed a kád vagy mosdókagyló szélére. Így picivel szabadabb az út felfelé. :)

2016. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld esetleg először minivel.
2016. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!