Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van összefüggés a hajhullásom...

Van összefüggés a hajhullásom és az erős szőrzet között?

Figyelt kérdés

Pár hónapja nagyon hullik a hajam. Főleg a homlok és fejtetőn lehet észrevenni a ritkulást. Festem a hajam. A bőrgyógyász azt mondta h a festéktol hullik.

Viszont azt olvastam neten h a hormonzavar is okozhat noknel hahullast es mas "tunete" h mashol erosebb a szorzet. Nekem pl a hasam is nagyon szoros :( Lehet valami a hormonjaimmal vagy csak veletlen egybeeses es valoszinubb h a hajfestektol hullik? Endokrinologusnal meg nem voltam.



2016. jan. 16. 14:20
 1/5 A kérdező kommentje:
16/L
2016. jan. 16. 14:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor ideje elmenni hozzá. Lehet összefüggés de nem biztos, hogy nálad is erről van szó. Pl nekem is nagyon hullik a hajam mégsincs a hormonjaimnak semmi baja, simán teherbeestem az pedig hormongondokkal csak kezeléssel ment volna.
2016. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak már több, mint egy éve hullik a hajam. Kb. 8 éves korom óta vagyok szőrösebb a kelleténél. Amióta hullik a hajam, kb. az összes betegségemre fény derült és kikezelték/kezelik őket. Pajzsmirigy alulműködésem van, arra folyamatosan kell szednem a gyógyszert, értékeim fél éve rendben vannak. Mandulámat is kivették. Reménykedtem benne, hogy nem hormonális, de nagyon úgy tűnik, hogy az :( Van egy fejbőrbetegségem, nagyon zsírosodik, korpásodik és gyulladt, ami szintén lehet a hormonok miatt. Neked nincs ilyen gondod? Ciklusod rendben van? Nálam ilyen téren nincs gond, soha nem is volt... Nőgyógyászati ultrahangon mindent rendben találtak.
2016. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi, kifelejtettem: szerintem mindenképp megérne egy próbát, hogy elmész endokrinológushoz. Ha hamar kiderül a gond, a hajad is nagyobb eséllyel jön rendbe!
2016. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Holnap kerek beutalot a borgyogyasztol az endokrinologushoz.

A verzesem mostanaban "rendetlenkedik" amire eddig nem igazan volt pelda

2016. jan. 18. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!