Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Canesten kombi, valaki járt...

Canesten kombi, valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt vasárnap elkezdtem használni a canesten kombit (3 db-os),mivel csak enyhe tüneteim voltak és hétvégén nincs orvos.Használt is, viszont arra lettem figyelmes, hogy egyre jobban kipirosodok tőle (gondolom a krémtől) csütörtök reggelre, már eléggé fájt is, mivel gondoltam a krém irritált, ezért elmentem a patikába ott kaptam Cink-oxid krémet hámosítónak. Csütörtök reggel kezdtem el azt használni, péntek reggelre jobb lett már csak az egyik oldalt fájt, viszont péntek estére azon az oldalt be is dagadt, nagyon megijedtem, ugye szintén hétvége, az orvost nem tudom utolérni, de neten már minden féle hülyeséget találtam. Szombatra a dagadás lelappadt, meg már kevésbé fáj, de piros, olyan mintha kidörzsölődött volna, hólyagokat nem látok rajta, néha pár pontban vérzik. Lehet ez a kenőcs, gyógyszer hatására? Valaki tapasztalt hasonlót? Vagy más miatt kéne aggódnom? Holnap első dolgom lesz felhívni a dokit, de addig is várok minden tapasztalatot!
2016. jan. 17. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk simán lehet, hogy nem is az volt a bajod, amire a Canesten-t kitalálták.

Ilyenkor oké, hogy hétvége van, nincs orvos, vagy bármi, megveszed, használod, de ha hétköznap utána ezekre a dolgokra lettél figyelmes, akkor miért nem mentél csütörtökön orvoshoz???

Ezt itt senki nem fogja neked megmondani, hogy mitől van. Egyébként magam is használtam már ezt, de nem volt ilyen gondom tőle. Illetve annak idején még másokat is, mivel kiderült, hogy amikor fog. gátlót szedtem szülés után, az ilyen jellegű tüneteimet a fog. gátlót okozta, viszont soha egyiktől sem tapasztaltam ilyen tünetet.

Úgyhogy holnap első dolgod legyen, nem felhívni az orvost, hanem elmenni az orvoshoz! Mert bármennyire is fejlett az orvostudomány, azért telefonon, látatlanban még mindig nem tudnak diagnosztizálni!

2016. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem csütörtökön, mert gondoltam a krémtől lehet, hisz a betegtájékoztatóba beleírták, hogy bőrirritációt okozhat. Mindenképp elmegyek orvoshoz, csak előtte fel kell hívnom, hogy hol és mikor tud fogadni. Egyébként biztos, hogy enyhébb lefolyású gombás fertőzésem volt, mert régen volt már és az is ugyanilyen volt.
2016. jan. 17. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:

És a legutóbbi gombás fertőzésednél is tapasztaltad dettó ugyanezeket a tüneteket? Mert nekem nem úgy tűnik.

És az irritáció, meg a hólyagok az két külön dolog. Hólyagokat pl. nemi herpesz tud okozni.

Volt már ilyen jellegű irritációm, az konkrétan annyiban nyilvánult meg, hogy borzasztóan csípet az adott dolog és kipirosodott, esetleg viszketett a terület. De hólyagok nem alakultak ki tőle. Ez más lesz.

Tehát ez ha gombás fertőzés is, akkor nem csak az!

Ezzel mindenképpen orvos és kezeltesd ki magad mindenképpen orvos által!

2016. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem voltak hólyagok és nincsenek is, csak kipirosodott irritáció, kidörzsölődés szerű dolog, ami szinte már teljesen elmúlt. A doki azt mondta, hogy valószínűleg a krém váltotta ki nem gondol semmi komolyabbra.
2016. jan. 18. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!