Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha eltoltam a mensesemet...

Ha eltoltam a mensesemet gyógyszerrel egy héttel akkor utána két hét múlva újra szünetet kell tartanom?

Figyelt kérdés
Lyndinettet szedek, januárban eltoltam vele a mensesemet egy héttel. (vagyis ugye miután elfogyott a levél elkezdtem a következőt szünet nélkül, beszedtem 7 darabot, utána tartottam egy hét szünetet és most továbbszedtem ) De akkor most csak két hétig szedem (vagyis beszedem a maradék tablettákat az új levélből) és utána megint szünetet tartok, igaz? Teát ez a ciklusom rövidebb lesz? Vagy beszedem ezt a levelet aztán 7 szemet az újból és ezentúl mindig csúsztatok?
2016. jan. 18. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabad 1 héttel csúsztatni, hanem következő levelet is végig kellett volna szedned és utána szünetet tartani. 21 db-ot szedjêl be utána tarts szünetet.
2016. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót szedőknél nincs valódi mentsruáció.

Azért lett 21 napos adagra beállítva, hogy a nőknek a természetes ciklus érzését adja. Külföldön már sokan nem is hagynak szünetet.

Az, hogy lehet akár előbb is, vagy később abbahagyni pontosan azt jelzi, amit leírtam.

2016. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Egyszerűbb a helyzet a fogamzásgátló tablettát szedő nők esetében. Ilyenkor a tabletta szedését a 21. napon nem kell befejezni, hanem tovább kell szedni a kívánt időtartamig, de 7-10 napnál tovább nem javasolt. Többfázisú tabletták szedése során az utolsó fázis tablettáival kell folytatni a gyógyszer szedését addig a napig, amíg a menzesz eltolását tervezzük. Amennyiben néha nem tart szünetet a tabletta szedésével, az még semmilyen káros következménnyel nem jár."


Ezt olvastam több helyen is. A betegtájékoztatóm pedig ezt írja:


"A menstruáció késleltetése céljából a tabletta szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kell megkezdeni az új csomagból. A menstruáció a második csomagban lévő összes tabletta bevételéig késleltethető. A menstruáció késleltetése során áttöréses vagy pecsételő vérzés előfordulhat. A Lindynette tabletta megszokott módon történő, rendszeres szedése a 7 gyógyszermentes nap beiktatását követően folytatható."


Én ezt úgy értelmeztem, hogy akár 21 nappal is kitolhatom, de annál jobb minél kevesebb ideig.

Szerinted árthattam azzal, hogy így csináltam? Annyit olvastam utána, azt hittem jól csinálom....:/

2016. jan. 18. 11:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezután rendesen 21 napig szedd be, mintha nem csúsztattad volna az előző havit, szóval a megkezdett levelet tedd félre. Ha most meg rövidebb a ciklusod egy ilyen hosszú ciklus után, az bezavarhat.
2016. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jól csináltad. Most szedd be az egész levelet a maradékot dobd ki vagy tedd el.
2016. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!