Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelyi fertőzések...

Visszatérő hüvelyi fertőzések miatt, nem merek már ismerkedni. Amúgy is nehéz nehéz dolog ez, ráadásul mindig meg fertőznek valamivel. Hogy erősíthetném a szervezetemet ezek ellen?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok. Már a 16 évig tartó házasságom alatt is (nekem SOHA nem volt más partnerem a férjem mellett, mint utólag kiderült neki igen, ezért is a válás) sokszor, szinte félévente-évente visszatérő, inkább gombás, és néha bakteriális fertőzéseim voltak. Már négy éve elváltunk, azóta próbálkozom a pár kereséssel, több-kevesebb sikerrel. Ez amúgy is elég nehéz dolog, s mindezt megnehezíti, hogy pár ismerkedésem után megint jöttek a fertőzések. Volt már trichomonas fertőzésem is, amit három!!! egymás utáni gyógyszeres kezelés mulasztott csak el. Jelen pillanatban ismét valamilyen fertőzéssel-gyulladással küzdök, amire Dalacin krémet kaptam, s majd ha vége lesz a kezelésnek, következik a bakterológiai vizsgálat. Sokat olvastam már, hogy mi okozhat hüvelyi fertőzéseket. Antibiotikumot nagyon ritkán szedek, nem vagyok cukorbeteg, pamut fehérneműt hordok, rendesen tisztálkodom, igényes vagyok....stb. A gyógyszeres kezelések után mindig használok a hüvely ph-értékét helyreállító kúpokat, de úgy látszik ezek sem használnak. A nőgyógyászom szerint a hüvelyem védekező képessége egyenlő a nullával. Tehetek ez ellen valamit, vagy ezzel kell együtt élnem? Hogy merjek így egyáltalán ismerkedni? Bizalmatlan lettem a férfiakkal szemben, mindenkinek valami baja van amit én elkapok?? Az óvszer mindentől megvédene?...szerintem nem, és előbb-utóbb csak el kellene hagyni egy kapcsolatban. Erről is kérdeztem a nőgyógyászomat. Természetesen mindenki tudja, hogy egy szeretkezés nem csak magáról az aktusról szól, egyéb cseppfertőzések útján is megbetegedhetünk, ő is azt mondta, az óvszer sem ad 100%-os védelmet. Ez a férfi pedig tetszene is, vonzódtam is hozzá, szerettem volna vele folytatni a kapcsolatot. De ezek után mit reméljek, ha az első alkalommal már megfertőzött? Tudna valaki tanácsot adni, aki esetleg hasonló cipőben jár, hogy mi segíthet rajtam? Kérem, a gúnyos és ostoba tanácsadók mellőzzenek, elég a bajom e nélkül is, nagyon el vagyok keseredve!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 24. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem neked ez lelki eredetű. Annyira rágörcsölsz, hogy bevonzod.
2016. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, én is arra tippelek, hogy emögött lelki okok húzódnak meg.

Hibás megközelítés, hogy a férfiak fertőznek meg, mert ezzel az erővel bármi megfertőzhetne, ami a hüvelyedhez ér, hiszen bacik mindenütt vannak. Csak normális esetben a szervezetednek el kellene bánnia velük.

Érdemes lenne elbeszélgetned egy szakemberrel arról, hogy miért is látsz minden férfiban rettegett fertőzésforrást! Próbáld végiggondolni, honnan ered ez nálad! Nem hiszem, hogy az első férjed a hibás, szerintem még korábbra nyúlhat vissza a dolog gyökere.

2016. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!