Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire probléma, hogy...

Mennyire probléma, hogy majdnem 20 évesen nem voltam még nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Rendszeres szexuális életet élek, óvszerrel védekezünk.

Semmilyen panaszom nem volt eddig.

A szüleim belémneveltek valamilyen megmagyarázhatatlan viszolygást az orvoshoz járás ellen.. Elég rossz, minden orvosi vizsgálatot kínnak élek meg. Kiskoromban ők is csak akkor vittek el, ha muszáj volt (oltás, kötelező vizsgálatok vagy ha már kikelni se tudtam az ágyból)..


Tudom, hogy ez rossz. El kéne mennem nőgyógyászhoz? Fizetni kell érte vagy van sztk-s is? Csak telefonáljak oda időpontért? Miket fog kérdezni? Mit fog pontosa csinálni?

Ott lent szőrös is lehetek kicsit?


Vagy nem baj, ha nem megyek amíg nincs panaszom?



2016. jan. 25. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ingyenes (is).
2016. jan. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj el. Semmi baj nem tortenhet :)

Sztk-s is van, kerdz egy idopontot, bemesz, mondod h meg nem jartal soha, szeretned ha megvizsgalna, rakszurest csinaljon, mehnyakrakra amit amugyis evente javasolnak h nezessunk meg 18 eves kortol


Majd mondani fogja h akkor derektol lefele vetkozz le (egy fuggony v ajto mogott)

Majd kijossz, beulsz a szekbe, megmondja h h helyezd el magad h azert kenyelmes is legyen


Igazabol sztem nem faj, maga a rakszures amikor mintat vesz egy picit kellemetlen egy pillanatra, egyebkent a huvelyi ultrahang meg mas sem veszes :)


Ujjal is meg szoktak vizsgalni, valamint nekem a mellemet is megnezi a vegen, en orulok is ennek,

Mindig amikor kijovok, arra gondolok, hogy tettem valamit az egeszsegemert, es megnyugtat a tudat, hogy egy szakember szerint minden rendben van ;)


Sztem te is probalj erre gondolni


A rakszuresnek amugy kb 1 honap mulva van eredmenye.


En ugy szoktam odamenni h a vizsgalat elott kb egy hettel borotvalkozom, h mire odamegyek legyen rajta valami, de ne is legyen dzsungel


De 100%ig biztos vagyok benne, h ez a dolog csak minket erdekel, a nogyogyaszt egy cseppet sem :)


22/L

2016. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én őseim egyszer sem voltak ngyógyásznál, mégis egészségesen túlélték a nyolcvan évüket.

Én is azt állítom, ami nem romlott el, azt nem javítom.

2016. jan. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi panaszod, szerintem sem tragédia, hogy még nem voltál.

Néhány éven belül azonban ártani nem árt, ha csináltatsz egy méhnyakszűrést, hiszen rendszeres szexuális élet mellett érdemes időnként ellenőriztetni. Főleg, ha több partnered volt már... Vagy kaptál HPV-oltást?

2016. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy keress egy kedves női orvost és hozzá menj el.

Sokkal elviselhetőbb elötte terpeszteni mint egy férfi orvos elött.

2016. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kaptam HPV-oltást, a partnerem állandó. Ezért is nem merült fel bennem, hogy el kéne menni.


Köszönöm a válaszokat, nagyon segítőkészek vagytok!:)

2016. jan. 25. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oltás alig pár vírustörzs ellen véd, ettől még lehetsz hpv-s, így méhnyakrák is kialakulhat.
2016. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!