Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek fogamzasgatlot?...

Szedhetek fogamzasgatlot? Erdemes bele vagni?

Figyelt kérdés

Mar egy ideje szeretnek szedni tablettat a jovoheten fog megjonni, kedden. Szeretnem rogton az elso nap bevenni a tablettat viszont aggosom hogy meg egy honapot kell varjak vagy tobb honapot is akar amig vegre valahara elkezdhetnem a tabletta kiprobalasat.

Voltam nogyogyasznal aki megvizsgalt megtortent a mehnyakrak szires is majd emlitettem neki hogy sueretnek tablettat, felirt egyet nekem mondtam hogy ragaszkodnek a verkephez, mondta hogy akkor menjek el a haziorvoshoz beutaloert es majd o elkuld. Igy is lett, viszont a haziorvosom emlekezett ram hogy 2-2,5 honapja vettek tolem ver es vizeletet, szivesen elkuldene de az Sztk nem fog tolem vert venni mert nemreg voltam... Penteken megyek az orvosomhoz, viszem a 2honappal ezelott csinalt verkepem viszont felek hogy azt fogja mondani hogy ezen nem azok az ertekek vannak ami neki kell es akkor varjunk addig ameddig nem vesznek vert tolem. Nagyon szeretnem elkezdeni a tablettat ugyan is az ovszer hasznalat szamomra eleg megbizhatatlan a szakadasok miatt(korabban mar volt azota inkabb kerulom anparom amig nincs gyogyszer). Szerintetek tud valamit kezdeni ezzel a verkeppel? (Mert tulajdonkeppen a verkep nelkul irta fel en momdtam neki hogy szeretnek vervizsgalat utan is visszajonni hozza) /roxanellet irta fel akkor/



2016. jan. 27. 19:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kerlek segitsetek!
2016. jan. 27. 19:39
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Miért olyan élethalál kérdés ez neked?

Mi lenne ha nem szexelhetnél 2 hónapig?


Nem véletlenül nézegetnek ilyen dolgokat nálad!


Kicsit komolyabban kéne venni a dolgokat...

2016. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a szex a kerdes, de nyilvan az is fontos egy kapcsolatban. Azert ilyen fontos mert az utobbi egy honapban 2x voltam nogyogyasznal illetve 2x haziorvosnal is ezert mar kicsit unalmas, nyilvan az egeszsegem a legfontosabb de nem hiszem hogy emiatt ennyiszer kene ide oda rohangaljak. Eleve en kertem hogy varjunk a kovi mensiig mivel o felirta rogton verkep nelkul a fog.tabit. Ha annyira akarnek szexelni akkor gumival csinalnank addig :) de en megvarnam a tablettat mert nem erzem elegnek.
2016. jan. 27. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
És mégis milyen plusz információt vársz egy vérképtől? Most őszintén?:D Főleg úgy, hogy két hónapja volt. Ha az rendben volt, akkor nem túl valószínű, hogy kemény kettő hónap alatt mindenféle panasz nélkül tönkrement a májad vagy a veséd.
2016. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor 2 honapja voltam nem a nogyogyasz kuldott, gyulladast keresett a haziorvos (nem nagyon volt). Gondolom en hogy mas ertekekre kivancsi a nogyogyasz (pl hormonszintemre vagy ilyesmi).
2016. jan. 27. 20:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Tud valaki rendes valaszt adni?:)
2016. jan. 27. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Hormonvizsgálatot nem kell végezni a tabletta felírása előtt, ugyanis nincsen sok értelme. Ha bármi hormonális problémára utaló tüneted van, akkor azt kell kivizsgáltatni, nem tablettát szedni. Ha nincs, akkor meg felesleges (és drága!) a vizsgálat, haszna pedig nincs.

Egy rutin vérkép pedig csak arra alkalmas, hogy megnézzék rendesen működik-e a májad és a veséd. Ha 2 hónapja nem volt probléma, akkor nyilván most sincs, ha nincs semmi panaszod.

Azt, hogy milyen tabletta fog neked beválni, azt semmilyen vizsgálattal nem lehet előre megállapítani.


Egy normális anamnézisfelvételnek sokkal több értelme van, mint egy rutin labornak. Aminek lenne értelme, az egy Leiden-mutációs vizsgálat, ami azt mutatja, hogy van-e genetikailag fokozott trombózishajlamod. Annak az eredménye viszont 1 hónap, és addig, míg nincs eredménye, tényleg nemcélszerű elkezdeni.

2016. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom szepen a valaszt, akkor mindenesetre elmegyek az orvoshoz es viszem az eredmenyem. Hatha abbol lat valamit :)
2016. jan. 27. 20:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Neki főleg igen, ezek az általánosan levett vérkép kell, ami neked is van, hogy mennyi a véred alvadási ideje, hajlamosabb vagy -e trombozis kialakulására, mert ha igen, akkor nem érdemes szedni gyógyszert, mert növeli a kialakulási esélyt. Női hormonszintet megállapító vérvétel akkor kell, ha valaki nem esik teherbe sok hónapja, akkor nézik meg mi van vele ilyen ügyben. És sajnos gyakori, h a fogamzásgátló után felborulnak a hormonok, mivel az magasan tartja a prolactin szintet, és ha valaki babát szeretne és abbahagyja nem áll vissza hamar, vagy egyáltalán nem, szval én már sose szeretnék szedni gyógyszert mert most itt küszködik az ember hogy helyrehozza a hormonrendszerét.
2016. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehat akkor elegendo az ami nekem van? Vorosversejt, feher, stbk vannak rajta kb 10-20 ertek :)
2016. jan. 28. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!