Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha még nem állt be?

Normális, ha még nem állt be?

Figyelt kérdés

4 éve jött meg először, de még mindig nem állt be. Van, amikor ki is marad, meg van, hogy nagyon kevés, igazából egy tisztasági betét is elég. Ez az utóbbi általában hosszabb ideig szokott eltartani kb 7-10 nap. Máskor meg rendes, olykor elég erős is a vérzés.

Hallottam olyat, hogy valakinek csak a szülés után állt be, vagy ugye fogamzásgátló szegésével.

19/l



2016. febr. 3. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a helyedben elmennék orvoshoz, ennyi idősen nem normális
2016. febr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire rendszertelen, akkor menj orvoshoz.


De NE fogadd el, ha fogamzásgátlóval akarja "beállítani", mert azzal csak ront a helyzeten. Ugyanis ha a saját hormonszabályzásod nem müködik megfelelöen, akkor az nem jó módszer, ha ezt teljesen leállítják, és helyette a gyógyszerben lévö hormonok irányítják a szervezetet. Ez ugyanis - a gyógyszer - teljesen leállítja, megszünteti a menstruációt, és helyette megvonásos vérzés lesz, ami csak annyit jelent, hogy a tablettában lévö hormon szintje csökken.

2016. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Érdemes rákeresned a természetes megoldásokra: Lady ciklus tea, barátcserje kapszula.
2016. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
kedves utolsó, ismeretlenül ne ajánlgass barátcserje teát és hasonlókat, mert vannak betegségek, amiken ezek a teák csak rontanak...
2016. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem barátcserje teát, hanem kapszulát. És ciklusbarát teákat. Látom, jól képben vagy.

Ezeknek pont az a lényege, hogy nem ronthatnak, mert nem tartalmaznak hormonokat, nem valamilyen irányba tolják el a hormonszintet, hanem szabályozzák! Hozzásegítik a szervezeted, hogy szabályosan termelje a hormonokat. Nekem pl. nagyon bevált.

Egyébként meg nem azt írtam, hogy azonnal kezdje el szedni ezeket, csak tippet adtam, hogy keressen rá, olvasson utána ezeknek, informálódjon! Mert ahogy itt valaki előttem írta, valóban nem a fogamzásgátló tabletta az egyetlen megoldás.

2016. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyilván jobban ismersz, mivel vagyok tisztában és mivel nem... :D Konkrétan elszenvedője vagyok, de no offense... Honnan tudod, hogy a kérdezőnek nincs PCOS-e, endometriózusa, hashimotoja vagy egyéb más olyan betegsége, amin igenis ronthat a barátcserje?

Nekem konkrétan PCOS-em van, és igenis rontana a helyzetemen, ha elkezdeném iszogatni vagy szedegetni..., de nyugodtan adj még másoknak ismeretlenül tanácsot, hátha valamelyik elkeseredett ki is próbálja mielőtt orvoshoz jutna...

2016. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy ne menjen orvoshoz.

De mondd, miből gondolod, hogy a barátcserje meg a ciklusbarát tea ártana ezeknél a betegségeknél?

Nekem például endometriózisom van (nem endometriózus, ahogy írtad) és arra kifejezetten ajánlott a barátcserje. Használt is. De az ismerősömnek a dokija PCOS-re is ajánlotta. Azért gondoltam, hogy nem vagy képben, mert barátcserje teát írtál, holott én barátcserje kapszuláról beszéltem. Ez egyébként étrendkiegészítő, nem pedig gyógyszer.

És ismétlem: én azt ajánlottam, hogy tájékozódjon ezekről, keressen rájuk a neten. Miért baj, ha valaki információt gyűjt a saját problémája kapcsán szóba jöhető természetes készítményekről?

2016. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Huh, elütöttem egy betűt, micsoda bűn. :)

Nekem doki mondta, hogy ne, épp amiatt, hogy befolyásolja a hormonháztartást.

Az pedig mindegy, hogy tea vagy kapszula, mert a hatóanyag ugyanaz, csak a kiszerelés más.

2016. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy befolyásolja a hormonháztartást, azért szedik, mert szabályozza. Persze ha orvosi kezelés alatt állsz, az más, hiszen akkor vigyázni kell, hogy ne kavarjunk bele.

De az Isten szerelmére, most nem rólad van szó! Egy 4 éve menstruáló lánynak rendszertelen a ciklusa! A Lady ciklus teát pl egy nőgyógyász kifejezetten arra fejlesztette ki, hogy a fiatal lányok ciklusát beállítsa! Persze ha majd egy doki meghatároz számára egy kezelést, akkor nyilván majd ahhoz tartja magát. Itt korábban felmerült a fogamzásgátló tabletta, és valaki felhívta rá a kérdező figyelmét, hogy ne hagyja, hogy rögtön ezzel akarják megoldani a problémáját. Ezért írtam meg, hogy helyette mi jöhet szóba. Azért engedd már meg neki, hogy utánanézzen a természetes módszereknek!

Ha meg konkrét rossz tapasztalatról tudsz ezekkel kapcsolatban, akkor azt írd le, hogy bővítsd a látókörünket. Engem is érdekel minden tapasztalat, mert nem a tutit akarom megmondani, csak véleményt, ötletet, tippet, mert erről szól az oldal, ezért tett fel kérdést a kérdező.

2016. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2016. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!