Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után kb mikorra állt be rendesen a menzeszetek?

Figyelt kérdés

Még júniusban hagytam abba a bogyó szedését, előzőleg három évig szedtem szünet nélkül. Mielőtt elkezdtem volna szedni, ugyan nem napra pontosan, de azért kb 30 napos ciklusaim voltak (tabletta szedése mellett ugyebár ilyen gondjaim nem voltak, mint egy atomóra, szinte minden 28. napban ugyanabban az órában jelentkezett).


Viszont mióta abbahagytam a bogyókat, váltakozik, van, hogy 14 napra jött meg, még az elején, pár hónapig szinte rendben volt, 30-35 napos ciklusokkal, de most már megint késik a dolog, december 11én jött meg utoljára, és azóta se kép, se hang. Bár nemrég letöltöttem egy ilyen cuki kis telefonos appot, ahova lehet jegyezni ezeket, az most kiszámolta, hogy 25én várható a korábbi ciklusaimból kiindulva, ez valami 40 nap lenne.


Roppant kellemetlen ez, nem lehet előre tervezni, nem tudom, mikorra számíthatok rá, és főleg, rendszeres nemi élet mellett, azt sem tudom, mikortól kell terhességre gondolni és mikortól nem.


Nektek mikor állt be teljesen, úgy, mint bogyószedés előtt? Érdemes lenne ezzel orvoshoz fordulnom, vagy esetleg adnátok időt a dolognak?


Azért, az hozzátartozik az igazsághoz, hogy ugyebár, most vizsgaidőszak van (tény, nem izgulom agyon a dolgokat, egyáltalán nem érzem magam stresszesnek, sosem voltam az, de ezt a vizsgaidőszakot különösen nyugodtan, szinte apatikusan élem át), és nemrég kezdtem bele egy diétába, de ez hús és zöldség alapú diéta, csupa vitamin meg vas (vérszegény vagyok), de még mindig 60 kiló felett járok, tehát tutira nem emiatt van. De attól még esetleg árnyalhatja a képet.


Előre is köszönöm!


2016. jan. 15. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:
2 év múlva
2016. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!