Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15/L. Már pár éve van folyásom...

15/L. Már pár éve van folyásom, de eddig nem volt olyan húzós, hogy aggodalmat keltett volna. Viszont 2napja hirtelen olyan súlyos lett, hogy eszméletlenül félek. Nagyon sok es darabos. (Szaga annyira nincs. ) Mit tegyek vagy egyáltalán ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Anyukámmal nem vagyok olyan jó kapcsolatban és nem merek/szeretek ilyennel hozzá fordulni. (Nőgyógyászt nem preferálom annyira, szoval nem tudnék valami gyógyszert venni rá a gyógyszertárban? )

2016. febr. 3. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi kincsem, a nőgyógyászt nem preferálni kell, nem azért van. Ha már elvégezted az általános orvosit és a nőgyógyászati képzést is, valamint egy labor van a szobádban, ahol meg lehet vizsgálni mindenféle hüvelynedveket, akkor nyugodtan diagnosztizáld magad és vegyél rá olyan gyógyszert, amilyet jónak látsz. De amíg ez nem így van, addig még csak azt sem tudod eldönteni egyedül, valóban van-e problémád, amire gyógyszer kell, vagy ez egy teljesen természetes és normális dolog, ami épp történik veled. Megjegyzem, látatlanban, orvosi diploma nélkül mi sem fogjuk tudni ezt megmondani.


Amúgy az túlzás, hogy "eszméletlenül félsz", mert ha valóban így lenne, mennél az orvoshoz rögtön, valamint felesleges is eszméletlenül félned, ha komoly problémád lenne, annak valódi nyoma lenne, nem pedig ez.


Amúgy a színe fehér, vagy esetleg más színű lett?


Én amondó vagyok, nyomás a nőgyógyász, és akkor majd megnyugszol.

2016. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van lehetőséged gyermek-nőgyógyászt felkeresni. A helyi kórházban vagy a szakrendelőben adnak erről tájékoztatást.

Viszont nő nőgyógyászt is felkereshetsz, ha az úgy jobb neked.

Mivel erősebb lett a folyásod, ez különböző betegségnek is lehet az oka, ami csak akkor gyógyítható, ha az orvos konkrétan megmondja mi a gond és arra való gyógyszert/krémet/hüvelykúpot ad.

Lehet, mi nem érezzük biz. testszagunkat, de attól még lehet betegség tünete is.

Mielőtt nagyobb lenne a gond, menj el pl. barátnővel (majd ő a váróban megvár) a nőgyógyászhoz. Nem kell beutalót kérned a háziorvostól. Gyógyulást.

2016. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A másidiknak: Akkor nem feltétlen kell szülővel mennem? Illetve beutaló sem szükséges?
2016. febr. 3. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel 15 éves vagy már, ezért nem kell szülővel menni. Ha meg mégis vele mennél, akkor mondd neki, a váróban várjon ő is.

Nem kell a nőgyógyászatra beutaló. Viszont több helyen telefonos időpontot kell egyeztetni és csak akkor mehet bármikor a nő a nőgyógyászhoz, ha erős fájdalma van, intenzívek a tünetei, nagy mennyiségű vér ürül, ilyenek...

Mivel neked 2 napja súlyos folyásod van, ezért időpont egyeztetése nélkül is mehetsz.

Ha a rendelőben a recepción azt mondják, menj haza, mert nincs időpontot, akkor csak ennyit mondj: súlyos tünetem van. Ha megkérdezi mi, akkor csak annyit válaszolj, azonnali ellátást igénylő tünetem van. Semmi konkrétumot ott ne mondj, csak az orvosnak.

Ha szűz vagy, mindenképpen jelezd előre az orvosnak. Meg fogja kérdezni, mikor volt az utolsó menstruációd. Vizsgálat előtt röviddel pisilj, mert üres hólyaggal könnyebb a vizsgálat. Az orvoshoz menés előtt fürödj vagy mosakodj meg, de a hüvelyt belül semmiképpen ne mosd ki (soha, csak ha ezt az orvossal megbeszéled valamikor).

Ha nem női - vagy gyermek-nőgyógyászhoz mész, akkor se aggódj, mert orvoshoz mész, akinek ez a szakterülete, millió nőnek segített már, rengeteg női nemi szervet látott.

Vizsgálat alatt csak lazítanod kell.

2016. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Anyukámmal nem túl jó a kapcsolatunk, szóval szerintem nélküle elmegyek. Megnéztem a helyi kórház gyermek nőgyógyászatát, találtam telefonszámot is. Szerintem felhívom és jövőhét csütörtökön elmegyek!:)
2016. febr. 3. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyedben nem várnék jövő csütörtökig. Ha ilyen tünetem lenne és már 3 napja tartana, akkor mindenképpen elmennék. Ha meg még viszketne is, pici vagy erősebb szagú lenne, akkor még aznap.

Bízzunk benne, holnapra ez rendeződik, mert csak a hormonháztartásod változása miatt lett most ilyen.

De ha ugyanilyen nagy mennyiségű lesz a folyás, akkor már ezen a héten érdemes lenne menni.

Mivel nem tudható, mennyi az a nagy mennyiség, ezért ne várj a kövi hétig, ha ez holnap / holnapután magától nem áll helyre.

2016. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy fontos: nem csak pisilni érdemes a vizsgálat előtt, de lehetőség szerint aznap jó lenne, ha tudnál kakilni is. Az orvos könnyebben fog tudni vizsgálni.

Tökjó, hogy van nálatok gyermek-nőgyógyászat. Akár férfi az orvos, akár nő, mindenképpen fognak tudni segíteni. Én is ilyenre mentem volna vagy nőhöz anno, ha lett volna, de akkor sajna ilyen még nem volt.

2016. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!