Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Metformin és fogamzásgátló...

Metformin és fogamzásgátló szedhető együtt?

Figyelt kérdés
Csökkent glükóz toleranciám van, amitől PCOS-m és pajzsmirigy alulműködésem van. Merckformin XR 500-at szedek és Adelle 3/0,02 mg-os tabit (+ Euthyroxból 25 mikrogrammot). Lehetséges, hogy bármi negatív hatásuk van egymásra? Olvastam a betegtájékoztatót, nem vagyok nyugodt felőle :(

2016. febr. 4. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nálam csak gyanú van, de szedek fogamzásgátlót, sőt nagyon sok PCOS-s szed és mellé a metformint adják, a PM gond pedig gyakran társbetegség, mind anyagcsere zavar.

Nekem is van PM alulműködésem pluszba, de a házidoki mondta hogy ha PCO akkor kapok mellé metformint és ezt mondta az endokrinológus is, szóval szerintem a kettő együtt nem gond. De érdemes a dokit kérdezni (ha lehet többet!)


Diéta, mozgás, lelki rész rendben van mellé?

2016. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Diétázok meg mozgok egyre inkább, milyen lelki rész? Azzal nem nagyon volt gond :D Amúgy engem is már egy ideje inkább az endokrinológus kezel és tudja, hogy fogamzásgátlót szedek, úgyhogy valószínűleg nem gáz, csak úgy megijedtem picit :)
2016. febr. 4. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:

A relaxáció, stresszoldás, nyugalom, gondok elengedése, nem rágódása, mert az elfojtott dolgok ártanak ennek a betegségnek (is) :)

Akkor szólt volna, az biztos, figyelembe kell vennie, gondolom a gépben is benne vannak ezek, meg szokták nézni.

2016. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze :) köszönöm a választ! :)
2016. febr. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!