Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Muszáj orvossal iratni fogamzá...

Muszáj orvossal iratni fogamzásgátlót? Nem lehet csak úgy bemenni a gyógyszertárba és venni egy dobozzal?

Figyelt kérdés
orvossal nemtudok mert anyám még korainak tartja és a doki elmondaná neki
2010. márc. 29. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem, nem lehet recept nélkül kapni, egyébként is leglább egy vérvizsgálatot szokott csinálni az orvos mielőtt bármit is felír.


Az orvost köti az orvosi titoktartás, de még ha külön szólsz is neki, akkor nem mondhatja el anyukádnak.


De hány éves vagy?

2010. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag sem tudsz, mert vényköteles, és megbüntetik a gyógyszerészt, ha csak úgy kiadja. Másrészt jól van ez így, mert az orvos a tabletta felírása előtt elvégzi a szükséges vizsgálatokat, hogy alkalmas vagy-e ilyen típusú fogamzásgátlásra. Ha pl. APC rezisztenciád van (egy véralvadási fehérje örökletes zavara), akkor életveszélyes thrombosisok (mélyvénás, ill. agyi sinusthrombosis) és tüdőembólia igen komoly esélyének teszed ki magad a tablettával (miközben boldogan élhetnél nélküle). És az APC rezisztencia csak egy dolog a sok közül... Szerintem a biztonság az első, és hogy egészséges légy.
2010. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlókból van több tucat fajta, és nem mindegy, hogy melyiket szeded, mert ha nem megfelelö szervezetednek, akkor bajod lehet belöle.

Az orvos NEM MONDHATJA el senkinek, hogy mi a bajod, mit irt fel rá - ha megis, akkor fel lehet jelenteni és esetleg a diplomáját is elvehetik töle. Közöld vele, hogy nem egyezel bele, hogy anyukádat tájékoztassa és ennyi volt.

2010. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 16 (asszem) akkor nem mondhatja el.ha mégis ettől parázol,akkor menj másik dokihoz.
2010. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nicol90 ***** válasza:

még,hogy nem adják ki recept nélkül:D....hahahaha...

nekem sikerült valamelyik nap vennem recept nélkül 3havi adagot!ha ügyesen tudsz hazudni akkor kiadják:D:D:D:D

2010. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pl mit?
2010. márc. 30. 17:14
 7/7 nicol90 ***** válasza:
Lindynette 20-at sikerült kiváltanom recept nélkül!Az ára:6400 ft volt a 3 havi adag!Ha szegedi vagy írj privit és megírom melyik gyógyszertárba volt ez!Egyébként ott nem én voltam ez első akinek kiadták a gyógyszert.
2010. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!