Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez jó étrend a...

Szerintetek ez jó étrend a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, 164cm és 55kg kövér vagyok és nagyon zavaró, hogy 40-45 kilós lányokkal vagyok körülvéve, de a 32 fős osztályomban még a fiúk fele is könnyebb nálam szóval nem kérek "ne akarj fogyni" kommenteket mert fogyni akarok. 48kg a célom de még így is ducinak számítanék mert csupa modellalakú karcsú lánnyal vagyok körülvéve.

Amit tegnap ettem: 7 órakorreggelire 1db banán és 3dl kakaó (ez kötelező, mert anya látná ha nem ennék és neki a banán-kakaó párosítás a mániája), 16 órakor 1db virsli és 10db kicsi szelet sültkrumpli, 3dl kakaó a délután folyamán, vacsorára 1 szelet margarinos kenyér paradicsommal is sajttal. Próbálok inkább vizet inni, hogy gyorsítsam az anyagcserémet. Anyának a kalórában gazdag ételek számítanak csak "normális" ételnek és ezt meg is mondta nekem szóval én inkább az ételek mennyiségén és nem minőségén akarok változtatni, mert úgysem engedné meg hogy más életmódot folytassak. Szerintetek? 14/L


2016. febr. 11. 15:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Napi 2km-t is szeretnék majd futni de más sportot nemigen szeretnék mert az izom is súly.
2016. febr. 11. 15:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a kalóra a probléma. Értékes kalória és edzés kell neked. Mert kg-ra nem vagy sok, de ha tényleg duci vagy, akkor nagyon kevés az izmod. Az izom adja az alakot. Én a 2. legnehezebb voltam gimiben az osztályban, kockás hassal. Étrendet beszéld meg anyukáddal, próbáld megértetni vele, hogy mit szeretnél. Több hús, zöldség, ráadásul nem tesz rosszat a fejlődő szervezetednek. De az edzéssel gondolom nem lenne problémája.
2016. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz jó diéta kell, a sport segít a zsírt égetni, pörgetni az anyagcserét, de kell az izom. Ne a kg-okat nézd hanem hogy hogy nézel ki.


A fenti "diéta" abszolút kuka! Semmi tápanyag, ami hasznos is lenne, főleg hogy fejlődsz!


A banán-kakaó merő cukor és 2 óra múlva mélyrepül a vércukrod. Pár ilyen év és úton leszel a cukorbetegség felé! Lehet már most is van IR-ed. Ez nem játék!


Napi 5 étkezés kell, elosztva a napra, 2-3óránként kell enni, hogy ne essen le a cukrod és ne legyen falási rohamod, lelassul az anyagcseréd ennyire kevés kajától és sok szénhidráttól. Nem az számít hogy keveset egyél, attól csak bepánikol a szervezeted és tovább hízol mert tartalékol!!!


Tartalmas (fehérjében gazdag étel kell, sovány húsok, zöldségek, kevesebb gyümölcs, sovány tejtermékek (natúr joghurt, sajtok) teljes kiőrlésű pékáru.


E mellett a diéta mellett nem fog megmozdulni a mérleg nyelve se!


45kg/22/N

2016. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3: Ha szabad megkérdeznem, az IR minek a rövidítése?


Ezt csinálom már 10 nspja és fogytam 2kg-ot.


De nekem a kilók is számítanak! :(


"Tartalmas (fehérjében gazdag étel kell, sovány húsok, zöldségek, kevesebb gyümölcs, sovány tejtermékek (natúr joghurt, sajtok) teljes kiőrlésű pékárú"


Milyen étlek "fehérjében gazdag"-ok, milyen sajtok, milyen márkájú sovány termékek? Hol beszerezhetőek? A teljes kiőrlésű gabonától anyának herótja van.

2016. febr. 11. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

InzulinRezisztencia, google-on keress rá, a 2-es típusú cukor "előszobája".

Ezt a kérdést tedd ki amúgy a fogyókúra kategóriába, ott mintaétrendet is adnak!!


A fehérje elsősorban húst jelent, ebből is érdemes halat, csirkét enni (fehérhúst), a tojás, túró, tofu, kivétel nélkül a zöldségek (a hüvelyesek különösen sokat tartalmaznak).

[link] itt vannak a legjobbak összeszedve.


A sajtok közül a mozzarella, light trappista, mindenféle light sajtok. 10% zsírtartalom alattiak (ez rajta van a címkén). Spar,Tesco, Penny, CBA, mindenhol találsz ilyet, már nem különlegesség.


A fehér liszt elég rossz a diétában, mert nagyon sokáig tengődik a szervezetben, hamar zsírrá tud alakulni és csak hirtelen nyomja meg a vércukrot. A rozsból és stb.-ből készült pékáru viszont nem, ugyanúgy fogyasztható, tehát nem értem anyukád gondját vele. Ma már pl a Sparban csak 5ft-tal több egy magvas-teljes kiörlésű zsemle, ami tartalmas is (én évek óta nem eszek fehérlisztes termékeket) nem tudsz belőle sokat enni mert eltelít hamar és sokáig biztosít jólakottság érzetet.


A kg-ok azért nem számítanak mert a test nagyrésze víz, ez megy le elsőnek, utána nyúl a tartalékokhoz a szervezet ha több az elégetett kalória (alapből kb 1000kcal az hogy az ember naponta él, ha csak fekszel is ennyit eléget és ezen felül a mozgás) mint a bevitt. Pl ha belősz egy 1-1200kalóriás étrendet és 1400at naponta elégetsz, elindul a fogyás. Heti 05-1 kg fogyás a normális hetente! Ennél többnél könnyen vissza is jön, akár a többszöröse.

2016. febr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!