Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyáshoz való diétám meg az...

LehetneEgyKérdésem? kérdése:

Fogyáshoz való diétám meg az edzéstervem megfelel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,75g vagyok 174 cm és 15 éves.(Fiú)

Nem vagyok kövér tehát nem lehet látni,csak amikor pólo nélkül vagyok akkor látom magamon a hukákat meg a kis mellemet is :D

Körülbelül 8kgot szeretnék leadni,eddig cukros italokat ittam minden nap és csokikat ettem.

Ez az étrend megfelelö lenne?

1 : Zabpehely esetleg barna kenyérrel valamilyen szendvics

2 : Saláta,benne pár szelet sonkával és feta sajttal.

3 : Csirkemell,rizs és párolt zöldség

(edzés után)

4 : Csirkemell,rizs és párolt zöldség

(Vacsora)

5 : Kis dió esetleg mogyoró.

Emelett még azt kérdezném, hogy milyen edzést kéne végezzek és milyen aktivan?



2015. okt. 16. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sovány lennél, ha annyit fogynál.

Ne akarj fogyni. Csak hagyd el a cukros italokat és a csokit.

Egyébként ehetsz mindenfélét, nem kell állandóan csirke, rizs, saláta.

Inkább sportolj, mozogj valamit, hogy erősödj és ne legyél hurkás.

2015. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fogyni szeretnék,csak ledobni a hurkákat meg a "mellemet" mert nagyon idegesitö,és utána elkezdeni izmot épiteni,köszönöm a tippet :)
2015. okt. 16. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ezzel kalóriadeficitben lehetsz, fogysz, de mennyiségek nélkül ezt nem lehet megmondani. A dió és mogyorú például britális energiatartalmú, könnyű vele túllőni a kereten. 100 g mogyorú több mint 600 kcal, azaz kb. a kalóriaigényed harmadát fedezi is. Ha nincs bajod a tejtermékekkel, akkor jobb lenne vacsorára egy sovány túró. Kis natúr joghurttal kikevered, édesítő, meg ízesíted valami savanykás gyümölccsel, vagy citrommal, esetleg fahéjjal, és desszertnek is megfelel.

A sajtnál is figyelj rá, hogy nagyon zsíros, szintén könnyű vele nagy energiát bevinni. A kenyérrel szénhidrátot lehet sokat bevinni. De ha cukros üdítővel csak ennyi felesleged van, akkor akár még ez is elég lehet. Próbáld ki, ha fogysz, akkor jó. Ha nem, akkor a fent leírtak alapján tudod, hol keresd a plusz kalóriákat.

2015. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

A glutént sosem támogatom, zabpehelyből se sokat reggel, a szénhidráttal olyankor nem árt csínján bánni, a gyenge inzulinérzékenység miatt... De amúgy, sőt a zabpehellyel együtt is remek étrend ez szerintem :)

Természetesen a mennyiségek fontosak, hisz ugyanazzal az étrenddel lehet fogyni, hízni, izmosodni is (ez utóbbinak azért több feltétele van).


A 8 kg-t én nem sokallom (igaz, nem látom a kérdezőt), a párom 36 évesen picit magasabb és 63 kg az ideális súlya. Fizikai munkát végez, de nem edz. Tiniként jóval kevesebbre fogyott (előtte kifejezetten kövér volt), akkor még alig volt izma, most már van, amennyi az élettel jött.

De ez egyéni dolog s majd látja a kérdező, hogy mikor OK.

2015. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor estére inkább a tejtermékeket fogom fogyasztani :) [link] innen a 20%-os kép az ami meg eggyezik körülbelül az enyémmel :)
2015. nov. 11. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!