Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kaptam hpv elleni védőoltást,...

Kaptam hpv elleni védőoltást, mégis condylomam van?

Figyelt kérdés

Annó megkaptam a hpv elleni oltást! Beteg is alig vagyok, kb 2-3 évben egyszer. Mégis kis bőrszínű kinövéseket vettem észre a nemi szervem környékén, combhajlattól kissé beljebb. Először csak 1 volt, most már több! El vagyok keseredve, pedig nem szexeltem a páromon kívül mással! Olyan undorító, csúnyának érzem magam, semmi kedvem a szexhez sem... :(( Mikor múlik el? Jövő héten megyek dokihoz...

Gyantáztatni sem lehet emiatt? Mert ráadásul nekem erős szőröm van, és már olyan vagyok, mint egy jeti, elegem van, a nőiességemet tönkreteszi.:((



2016. febr. 17. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik védőoltást kaptad? Ha szemölcseid vannak, akkor a kezelésig ne feküdj le a pároddal, mert a nemi szervi szemölcsök erősen fertőznek. A gyanta és a borotva is tilos, amíg nincs diagnózis.
2016. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy az. Az orvos majd megmondja mi.
2016. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Cervarixot kaptam, három alkalommal, 2010-11-ben...
2016. febr. 18. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A Cervarix nem véd a genitális szemölcsök ellen, tehát elképzelhető, hogy ez okozza a panaszaidat. Feltétlenül menj orvoshoz, mert a condyloma erősen fertőző, valószínűleg a párodat is kezelni kell majd.
2016. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez csodálatos:(

de így szőrösen még orvoshoz menni se nagyon akarok:( tiszta gáz

mai eszemmel már a másik oltást kérném, de akkor kisebb voltam, örültem, hogy legalább ezt kifizettük...

2016. febr. 18. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, a nőgyógyászt abszolút nem érdekli, hogy szőrtelenítesz-e, páciensként tekint rád, nem nőként. Minél hamarabb menj orvoshoz, hogy kiderüljön mi ez, és a párodnak is érdemes. A védőoltás akkor is ismételhető, ha már van szexuális életed, de ezt a mostani problémát már nem tudod kezelni vele, csak megelőzésre alkalmas.
2016. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!