Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum kúra után hüvelyg...

Antibiotikum kúra után hüvelygomba?

Figyelt kérdés

8 napig szedtem erős antibiotikumot, az 5. nap este viszketett a hüvelyem környékén, csípett mikor pisiltem. Enyhe folyásom is volt, sűrű szagtalan. Azt olvastam előfordul a hüvelygomba ha a gyógyszer megöli a hüvelyflórát. A 7. naptól kamillás ülőfürdőt csinálok reggel és este, picit javult (már nem szedem az antibiotikumot két napja, a 10. nap van, de zsálya teát iszom naponta kétszer). Most meg olyan diszkomfort érzetem van az alhasamban, mint mielőtt meg szokott jönni és a hüvelyváladékban ma volt egy-két csepp vér. Most akkor rosszabb lett a helyzet, vagy kezd rendbe jönni a jó-baci állományom? Mikor megbetegedtem, pont megvolt és 1-2 nappal hamarabb abbamaradt. Lehet most tisztul ki ami "bent maradt"?

Valaki volt már ilyen helyzetben?


2016. febr. 18. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem inkább a peteérésedet érzed. Arra jellemző, hogy egyik oldalt szúr csak. Amikor a petesejt kilökődik némi folyadék is megy vele és amikor az felszívódik görcsöket okoz. Én is sokáig nem tudtam, hogy mi ez, aztán elkezdtem vezeti egy naptárat és a tünetek pont akkor jelentkeznek, amikorra peteérést ír.


Én a helyedben nem kísérleteznék teákkal meg fürdőkkel. Ha húgyúti fertőzésed van (csíp a pisilés, vér) elmúlik magától, ha hüvelygombád van, akkor canesten.


Volt olyanom, hogy foghúzás után kaptan antibiotikumot, amitől hüvelygombám lett, de nem volt tünete, barátom szólt, hogy neki viszket ott lenn. Vettünk canesten combit és mindkettőnket helyrerakott. Utána más miatt ment bőrgyógyászhoz és rákérdezett erre is és a doki mondta, hogy jól tettük.


Ha canesten után se jobb akkor doki.

2016. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, antibiotikum után szinte biztos hogy hüvelygombád lesz, ha nem használsz hüvelyflórahelyreállítót! Szégyelje magát a doki aki nem szólt erről neked!

Canesten combit vegyél most.

2016. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!