Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vasárnap ha 72 órás esemény...

Vasárnap ha 72 órás esemény utáni tablettát szeretnék, az ügyelet felírhatja?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 03:46
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Fel. De készülj fel, hogy nem adják majd könnyen, megpróbálnak lerázni, elküldeni máshová. Én életemben csak egyszer szorultam rá az esemény utánira, ugyanígy hétvégén, de az első két ügyeletes(!) helyről elküldtek, hogy nem az ő dolguk. A harmadikról is el akartak, de ott elkezdtem cirkuszolni, megmondtam, hogy csak akkor megyek el recept nélkül, ha az orvos itt helyben aláír nekem egy papírt, miszerint nem volt hajlandó kiadni, mert "nem az ő dolga". Erre lett egy kis csend, vakarózás, de 5 perc múlva megkaptam a receptet. De ha neten rákeresel, sokan panaszkodnak erre, hogy egyszerűen nem akarják felírni. Szóval csak határozottan, ne hagyd elküldeni magad, mondd, hogy akkor adják neked írásba hogy elküldtek, meg hogy ki az ügyeletes orvos, gyerektartást legyen kitől kérni.
2016. febr. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Az esemény utáni tabletta felírása alapvetően a lakhelyed szerint illetékes nőgyógyászati szakrendelőben történik, illetve, ha magánorvoshoz jársz, akkor ő írja fel. Amennyiben hétvégén történt az eset, nem ajánlott várni hétfőig - annak ellenére, hogy elvileg még ilyenkor is hatásos lehet a tabletta -, keresd fel a lakhelyedhez legközelebb eső sürgősségi fogamzásgátlási ambulanciát" (kórház, nőgyógyászati részlegén).
2016. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A későbbiekre javaslom: amikor elmegyek a nőgyógyászhoz, kérek tőle egy dátum nélküli receptet, pontosan az ilyen kellemetlen helyzetek elkerülése céljából. Nálam van, ha kell, beváltom. (Még nem volt rá szükség.)
2016. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!