Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van már megint baktérium...

Miért van már megint baktérium a hüvelyemben?

Figyelt kérdés
Nagyon ritka az olyan hónap hogy ne lenne baktérium a hüvelyemben :( vagyis én úgy tudom,hogyha sárgás a váladékom akkor az azt jelenti, de javítsatok ki ha rosszul tudom. nah de az a lényeg,hogy mindig vigyázok arra hogy ne kapjak el ilyen dolgokat, mindennap mosom magam intim lemosóval, és egy héten minimum kétszer használok intim zuhanyt is amibe laktóz tablettát teszek. Szeretkezés előtt a barátom mindig megmossa ő is intim lemosóval, és én is, ráadásul utána is! hogy ezzel is elkerüljük mindezt, de most megint előjött, pedig jópár hétig még váladékom se volt. Mi lehet mégis a baj? Mit tudnátok ezeken kívül még ajánlani? segítsetek légyszi mert én ezt már nem bíroo :(
2010. márc. 31. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy is kell. Mossátok csak állandón intim zuhanyozóval. Főleg te belül, még azt a normális ph értéket is öld ki belőle. Próbáld csak ki, hogy belül nem nyulsz hozzá, mindjárt helyreáll a flórád, és nem lesznek ilyen gondjaid
2010. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez a tabletta pont azért van hogy helyre állítsa a flórát és hetente csak kétszer használom :S
2010. márc. 31. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Az intim lemosót sem szabad mindennap használni!Nekem is a nőgyógyászom mondta!
2010. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor nemfogom mostantól ...csak anyira nem értem hogy már megint miért van bennem :S
2010. márc. 31. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld ki hogy nem használsz ilyen cuccokat, hanem visszatérsz a szokásos zuhanyzáshoz (nem ülőfürdő) nem sok adalékanyagos tusfürdővel. és belülről erősítsd fel magad, egészségesebb kaják és főleg szerezz be olyan teákat stbket amik a női bajokon segítenek, most nemtudok mondani de kigoggle-zod könnyen, sokan arra esküsznek.

szóval a lényeg hogy hagyj fel a mindenféle kimosás-lemosással mindenféle szerekkel (régen is elvoltak a nők ezek nélkül..),mert úgynézki nem segít. próbálkozz más módszerekkel és hagyd ezt.

2010. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hogy én vagyok igénytelen, de én még az életben nem használtam intim lemosót ill. zuhanyt. 29 éves vagyok, 17 éves korom óta élek szexuális életet, eddig kétszer fordult elő, hogy vmi fertőzést elkaptam. Pedig 14 éves koromtól 21 éves koromig koleszos voltam, ebből az első három évben 50-en voltunk 10 zuhanyzóra és 10 wc-re. Minden évben járok strandolni (mondjuk leginkább természetes vízhez), és előfordult az is többször, hogy nem guggolva pisiltem nyilvános helyen (igaz, akkor sem ültem le teljesen). Szóval szerintem túlzásba viszed az intim mosakodást. Ha rengetegszer mosol kezet egy nap, akkor a kezed is bánja, kiszárad.

És felejtsétek el a szex előtti "mosakodást", tisztára illúzióromboló...

2010. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szex előtt télleg tök felesleges mosakodni. a normális emberi szervezet ellenáll azoknak a baciknak amik esetleg lehetnek egy péniszen.

intim lemosót használhatsz mindennap, de nemmindegy h milyet. a lactacydtól pl nekem folyton volt vmi bajom. amióta másthazsnálok, egyszersem, pedig már évek is elteltek.

a túlzptt intimhigiéné amúgy éppenhogy tönkreteszi a hüvely természetes védekezőképességét.


a másik, h a sárgás váladék nem feltétlenül jelent bacit. bizonyos fehérneműkön sárgának tűnik. az a lényeg, ami a hüvelyedből kifolyik. h az sárga e. nem az amit a bugyin látsz. megtudod nézni kis tükörrel. amikor látod h sok a folyásod, megnézed a hüvelyed kis tükörrel. ha fertőzésed van akkor a nyílás körül is sárgás lesz a váladék.


a másik, h peteérés környékén a folyás erősödik. ezt vedd figyelembe. ha foggátlót szedsz, akkor is lehet folyásod.

2010. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szedsz fogamzásgátlót?: én szedtem és amiatt volt havonta bajom, abbahagytam a szedését és jól vagyok.


ha nem szedsz: akkor ne csinálj intim zuhanyt heti 2szer az sok, nekem anno a doki azt mondta, hogy akkor zuhanyozzak ott belül, ha erős a folyásom, ez olyan középidőben volt, és akkor 5napig napi 2szer. ez igy jó hidd el.


Remélem tudtam segíteni! Jah és ha teheted Nivea kamillás lemosót használj, párodnak meg nem kell vele mosakodnia, csak sima vízzel.

2010. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket, megfogadom amiket írtatok :) és már tényleg nincs is sok :) köszönöm
2010. ápr. 6. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!