Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi folyás nevezhető még...

Mennyi folyás nevezhető még normálisnak?

Figyelt kérdés
pár hétig semmi folyásom sem volt, bár igaz szokott néha lenni, de ebben a pár hétben szerencsére semmi nemvolt. de most megint van. anya azt mondta hogy normális ha van egy kis folyásom, mert az minden nőnek van, nah de mennyi folyás nevezhető ennek? ha egy kis pötty van a bugyimon csak az nevezhető normálisnak,vagy ha van rajta de nem olyan nagyon sok hogy az egészet ellepi? tegnap kicsit sárgás volt. az baj?
2010. ápr. 1. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Kis mennyiségű, nyálkás, fehéres, áttetsző hüvelyváladék termelődése normális jelenség. A váladék mennyisége és állaga függ a ciklustól, peteérés idején és a menstruáció előtt termelődése fokozódhat. Hogy sok vagy kevés váladék termelődik az egyedenként változik. A váladék mgenövekedett vagy abnormális termelődése a nemi szervek megbetegedését jelezheti.

A hüvelyi folyás (fluor) gombás fertőzés tünetei



A fokozott váladéktermelés kellemetlen nedvességérzetként válik észlelhetővé. A váladék színe sárgás, zöld, szükés, világosbarna és akár véres is, nem ritkán kellemetlen szagú is. Morzsálodó, fehér folyás gombafertőzésre utalhat. A hüvely gyulladásakor viszketés, égő érzés is felléphet a hüvelyben, nemi érintkezéskor és fájdalom jelentkezhet vizeletürítéskor is.

2010. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha bő folyásod lenne azt észrevennéd. az h a bugyidon van 1-2 foltocska, vagy esetleg 1-2 csíkocska az bőven normális.


a bő és kóros folyás már sokszor átüt a bugyin, nem szárad meg rajta hanem elkenődik, szétkenődik....hidd el, észrevennéd ha kóros lenne a folyásod.


amúgy peteéréses időszakban mindig több a folyás. sztem azért van az h pár hétig nincsen és utána van, majd mnegint nincsen, mivel peteérésed van

2010. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jaj de jó akkor megnyugodtam :) ááh nem lehet akkor vészes mert csak egy kis csíkban van. köszönöm szépen a segítségeket :)
2010. ápr. 1. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:

bocsánat, hogy itt kérdezem, de a kiírt kérdésemre csak egy választ kaptam, hátha ti tudtok segíteni.


beparáztam, hogy túl erős folyásom van (lehet, hogy normális volt, nem tudom), és elhasználtam 3 db canesten kúpot. lehet ennek vmi kellemetlen mellékhatása? pl. elmozdulhat a hüvelyflóra a bakteriális fertőzés irányába?


az a baj, hogy nekem a tankönyvekben leírtaknál mindig is 5-10%-kal erősebb folyásom volt. jó, hogy írtátok ezt a csík dolgot...


bocs, kérdező, hogy ide írtam...

2010. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nemvalószínű h lesz vmi bajod a canestentől. eltolhatta a Ph-t jaja, deha egészséges vagy visszaállaz magától.
2010. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem is több a folyásom, mint a legtöbb nőnek. Amióta élek így van, szóval nem izgatom magam miatta.

Szerintem nem lesz baj, de máskor ilyet ne csinálj és most már ne csinálj magaddal ott lent semmit, hagy álljon helyre a dolog. Valószínűleg nem lesz semmi probléma.


Kérdező: Ez ami neked van bőven normális, nyugi.

Nekem a középidőben van erős folyásom pár napig/hétig. De az sokszor elég durva, ha elfelejtek betenni tisztasági betétet totál elázik a bugyim és tiszta nyálkás minden. Amikor pisilni megyek akkor is csomó wc papírt el kell használnom, mire rendesen megtörlöm magam, mert totál olyan vagyok. MIntha leöntöttem volna magam valami zselével :DDD Szóval nyugi, neked teljesen normális. Ha sok a folyás akkor azt észreveszed. Sőt néha még érezhető is amikor ülsz, hogy folyik ki belőled.

Hát elég undorító...

De hát ez van, van akinek több van. Főleg peteéréskor, ilyenkor amúgy is normális.

2010. ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!