Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem már életem végéig...

Nekem már életem végéig fogamzásgátlót kell szednem, ha nem akarok megkopaszodni?

Figyelt kérdés

Megállapították,hogy az androgén(férfi) hormonok vannak túlsúlyban a szervezetemben és az orvos azt mondta,hogy erre csak a fogamzásgátló marad... :(

PCOS-em van,de IR,pajzsmirigy,mellékvese betegség,mikroadenoma nem igazolódott,így más gyógyszereket nem kell szednem,de elkeserít,hogy szintetikus hormont,igen ... :(

Arra gondoltam,hogy megpróbálnám,növényi ösztrogénekkel ellensúlyozni ezt az egészet. Van,akinek esetleg ezt bevált? Az orvos szerint,akinél jártam,ez már nem segítene rajtam...

Előre is köszönöm,ha valaki ír!


2016. márc. 2. 18:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Arra persze nem tudott válaszolni az orvos,hogy ha nekem ez a betegség mondjuk már gyerekkorom óta volt-és nem a fog.gátló erősített rá,vagy akár alakította ki az egészet,amíg szedtem,mert szerintem de-akkor mielőtt bármi ilyesmit szedtem volna,miért nem hullott pl. a hajam? Mert pattanásos az mindig is voltam,de 17 évesen,még lehet,hogy ez úgymond normális volt és nem szabadott volna rá szednem fog.gátlót.
2016. márc. 2. 18:48
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol a dokidban, menj el másodvéleményt kérni, nőgyógyászhoz, még inkább endokrinológushoz.
2016. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez többnyire mellékvese eredetű hormontöbblet (oka ismeretlen), ami egyébként a női működést nem befolyásolja.
2016. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg több orvost. Ne légy rest érdeklődni.
2016. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez a 3. orvos,nem ma kezdtem ezt az egészet,sajnos...

Egyébként, a kortizolom picit emelkedett volt legutóbbi vérvételnél,de azt mondta,ez semmit nem jelent,biztos ideges voltam... Képalkotó vizsgálatok semmilyen eltérést nem mutattak ki a mellékvesémben.

2016. márc. 2. 19:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre így látatlanban nem lehet válaszolni. Mi tippelgethetünk, leírhatunk saját történetet, de az orvos a leleteid ismeretében jobban tudja, hogy nálad mi várható.

Tényleg másik orvos a megoldás, akár több helyre is menj el. Bár jót ne várj.. hasonló problémával én ahány orvos, annyi véleményt és diagnőzist kaptam. Ami nem túl szívderítő, végül arra jutottam, hogy anyukámnak a hasonló problémái az első szülés után megszűntek, úgyhogy kivárom és addig reménykedem.

2016. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Még van egy 4. orvoshoz véleményem,csak addig a hajritkulás miatt,nem szívesen várok... :(

Igen,a szüléssel kapcsolatban valamit ez az orvos is említett,de olyat is olvastam,akinek meg pont utána borult fel a hormonrendszere. Vagy ez lehet hülyeség...

Igen,tényleg rossz,hogy ahány orvos,annyi vélemény. Mondjuk,ő a 2.,aki a fog.gátlót akarja visszaadni. Ennyi a nagy tudományuk...

Egyébként,köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 2. 19:17
 8/15 anonim ***** válasza:

A dokitól megkérdezném hogy és mi lesz 35 felett? Amikor nem szedhető tabletta. Más antiandrogén pedig még nincs. Én is azt szedtem, most kíváncsi leszek a hüvelygyűrű mellett mi lesz.

[link]

Itt tudtak eddig segíteni minden ismerősömön.

PCOS IR nélkül nem igazán van, szóval vizsgálni kell, engem se akarnak az orvosok mert "sovány és van vérzése (tabletta mellett jó hogy van) nincs gond" de az hogy a ciszták mitől vannak, a pattanások miért az állam két oldalán vannak..

Én is ide fogok menni (80km utazás de itt rengeteg pénzt költök olyan orvosokra akik szerinte normális a 8éve tartó brutális pattanásosság és magas tesztoszteron, cisztákkal, a tabletta mellett...) mert amúgy nem óhajtanak normális választ adni, sőt kb elküldenek a tüneteimmel és jó lesz az a fogamzásgátló, lehet valami, de biztos nagyon korai, nem érdemes vele foglalkozni.

A mentisben nem erre utaznak hála! Sőt, sok nőt leállítottak róla, mert az volt a kiváltó ok.

2016. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy pcos nem alakul ki magától, az valamitől lesz. Nyilván.


Ha nem IR vagy pajzsmirigy, akkor valami más. Én is simán el tudom képzelni, hogy a fogamzásgátlótól alakult ki.


Nekem is szét.eszte a rendszert a bogyó, én full ragyás lettem tőle, pedig előtte sosem voltam az! De nekem a bélrendszeremet is hazavágta. Éveimbe telt mire diétával, életmódváltással és natúr kozmetikumokkal rendbe tudtam szedni magam.


A szervezet annyira komplex rendszer, hogy elromlik valami a kislábujjban, akkor az lehet a fejed tetején látszik meg. Tapasztalatom alapján nem elég úgy szemlélni a problémákat, hogy van egy laborérték, amire beszedem ezt (akár fogamzásgátló, akár növényi ösztrogén) és pont. Ez a legjobb esetben is tüneti kezelés lesz csak. Mert annak az értéknek oka van, és aztán annak az oknak is oka van, meg annak is, sőt több oka is van bla bla stb.


De igazán jó tanácsot nem tudok adni, szerintem próbálj meg felkeresni egy jó természetgyógyászt is, hátha tud okosat mondani.

2016. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat...

A MM. ismerem,sőt bevallom,jártam is náluk egy pár éve.Aztán sajnos otthagytam őket,mert anyagilag nem tudtam megengedni magamnak. Ők azt mondták,van inzulinrezisztenciám. Merckformint írtak,de igazából,az sem használt. :/ A diétát nem tartottam,amit nagyon bánok.

Hát igen,én sem tudom,mi lesz 35 fölött... Egész életen át nem lehet szedni azt a mérget,sőt,soha nem is szabadott volna.Mondjuk nekem a fog.gátló pl. a pattikat megszüntette.

Hónapok óta vártam erre az időpontra,hogy hátha majd ez az orvos... Erre még ráadásul,úgy is beszélt velem,mintha a seggéből rántott volna ki. Amúgy is tök érzékeny vagyok lelkileg,és még ez is. Ilyen orvoskat nem szabadna hagyni dolgozni,még,ha mondjuk tegyük fel,hogy nem is teljesen hülye a munkájához,de empátiából egy nagy nulla. És még volt képe azt mondani,hogy a nők,amikor elhagyják ezt a fog.gátlót,amit én is szedtem,max 3 hónapra rá teherbe esnek... amikor kb. 100 nőről olvasok itt neten,hogy nem jön nekik össze a baba,tabi abbahagyása után. Még azt is mondta,hogy ő 3 pontos inzulint sosem szokott csináltatni. Akkor azt tudnám,hogy az 5 pontos meg minek van...

2016. márc. 2. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!