Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem már életem végéig...

Nekem már életem végéig fogamzásgátlót kell szednem, ha nem akarok megkopaszodni?

Figyelt kérdés

Megállapították,hogy az androgén(férfi) hormonok vannak túlsúlyban a szervezetemben és az orvos azt mondta,hogy erre csak a fogamzásgátló marad... :(

PCOS-em van,de IR,pajzsmirigy,mellékvese betegség,mikroadenoma nem igazolódott,így más gyógyszereket nem kell szednem,de elkeserít,hogy szintetikus hormont,igen ... :(

Arra gondoltam,hogy megpróbálnám,növényi ösztrogénekkel ellensúlyozni ezt az egészet. Van,akinek esetleg ezt bevált? Az orvos szerint,akinél jártam,ez már nem segítene rajtam...

Előre is köszönöm,ha valaki ír!


2016. márc. 2. 18:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm,természetgyógyászon vagy vmilyen természetes megoldáson én is gondolkodom.
2016. márc. 2. 22:30
 12/15 anonim ***** válasza:

A metformin csak egy mankó, amellé kell a mozgás, étkezés, és a lelki része is, amit felügyelnie kell a dokiknak, mert változik mindig sok minden, rád kell szabni. Igen, én is átérzem amit írsz hogy hogy bánnak az emberrel! :(

Nekem a nőgyógyász megmondta hogy van esélyem a természetes teherbeesésre de arra is hogy nem lesz könnyű. Pajzsmirigy alulműködésem is van.. Szóval a 3 hónap annyira sablon és nem törődöm!

A 3 vagy 5 pontos pedig a legbiztosabb, valahogy muszáj lenne csináltatnod egyet, ha más nagyon nem akkor magán úton. Inkább legyen az IR mint a cukorbetegség. :S

2016. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát igen.. :( Volt már terhelésesem 3X is,mind háromszor 3 pontos. Ezekre mondta most ez az orvos,hogy az nem IR,pedig diabetológus azt írta a lelteimre,hogy HYPERINZULINIZMUS.... Erre ő most,kiszámolt nekem valami éhomi értéket és azt mondta,hogy még romlott is a cukorra szedett gyógyszertől. Azt mondogatta nekem,hogy nézzem meg,a vércukor nem magas,de hát úgy tudom,az IR -nek nem feltétlenül ahhoz van köze.

Sajnálom,hogy neked sincsenek jó tapasztalataid.:/

2016. márc. 2. 22:48
 14/15 A kérdező kommentje:
lehet ezzel az éhomi értékkel hülyeséget mondtam,bocsi. Nem tudom pontosan mit,de valamit a telefonján számolt ki,valamilyen kalkulátorban vagy ilyesmi.
2016. márc. 2. 22:50
 15/15 A kérdező kommentje:
Megvan mit számolt: HOMA
2016. márc. 2. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!