Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis: laparoszkópia...

Endometriózis: laparoszkópia után átmenetileg rosszabbodhatnak a tünetek menstruáció alatt? Normális, hogy erősebben görcsölök?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja műtöttek, eltávolítottak egy endometriómát, illetve összenövéseket, letapadásokat oldottak. Elvben minden jól sikerült. Azt reméltem, hogy utána könnyebben viselem majd, ha megjön. De sajnos az első két alkalommal jobban görcsölt a hasam, mint korábban. Főleg az első napon, de még a másodikon is elég ramatyul voltam. Ez normális? Nem fordítva kellene lennie? Babát szeretnénk, és nagyon szeretném remélni, hogy most már összejöhet. A görcsök azonban megijesztettek.

2016. márc. 2. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az endometriosis műtét után nem lett rosszabb a menstruációm, de jobb se lett egy fokkal sem! Ugyanúgy "fetrengek" az első két napon, még maximális adag ibuprofen mellett sem vagyok jól, pedig minden endometriosis szigetet maradéktalanul eltávolítottak az orvos szerint. Ő annyit mond erre, hogy "hát van ilyen". Egyébként én 14 hónappal a műtét után estem teherbe spontán.
2016. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha nekem is összejönne a baba, nem bánnám a fetrengést. Gratulálok a sikeredhez!
2016. márc. 4. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Van egy baratnöm, akinek par honappal a mütet utan sikerült. Neki mondjuk sokat enyhült a fajdalom a mütet utan, de olyan sok endometriosis szigete volt, hogy mindet nem is tudtak kivenni. Ezert azt mondtak neki, lehet, hogy soha nem lehet majd gyereke, vagy csak nagy nehezen lombikkal. Megis összejött neki a baba hamar termeszetes uton. Sok sikert kivanok Neked is!
2016. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!