Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg rosszabbak a női...

Tényleg rosszabbak a női nőgyógyászok?

Figyelt kérdés

Nem egy ismerősöm panaszkodott már, hogy mennyire bunkók és lekezelőek.

Más tapasztalat?

Fontos lenne..



2016. márc. 8. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ó Istenem!

Férfi nőgyógyászra még soha senkitől nem hallottál panaszt?

Én egyszer véletlen kerültem női nőgyógyászhoz, mert akihez jártam, az külföldre ment. Azóta is maradtam a női dokinál, mert meg vagyok vele elégedve, akkor meg minek keressek mást.

2016. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszabbak és nem feltétlen jobbak. Volt már szerencsém nöi meg férfi nögyógyászhoz is, aki nagyon durva volt a vizsgálatnál, meg bunkón viselkedett, de ugyanúgy voltak nagyon rendesek is.

Ez nem attól függ, hogy az illetö nö vayy férfi, hanem hogy milyen ember.

2016. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én ezt megcáfolnám...

AZ édesanyám direkt 20 éves korától nőhöz jár (pedig akkoriban még ennél is jóval ritkább számban fordultak elő nők). Mind a hármunkat női orvosnál szülte. És csak jó tapasztalata volt velük, igaz szerencséje is volt. Én is kizárólag nőhöz megyek, de nem azért mert anyám rábeszélt volna, hanem egyszer voltam férfinál (sürgős eset volt, nem önszántamból) és borzalmas tapasztalattal jöttem ki. Tudom, nem mindegyik ilyen, mind két nemből vannak szakmailag, emberileg jobbak és kevésbé is, de én alapból úgy vagyok vele, hogy a páromon kívül oda ne nyúljon más pasi, még ha orvos, akkor se. Most majd jól le fognak hurrogni, hogy de hülye vagyok, de ez az én saját véleményem, másnak meg más. Szóval, a lényeg ebből csak az, amit ki akartam hozni, hogy mindenki ahhoz járjon akit szimpatikusnak talál, akiben jobban bízik, férfiban is van lekezelő durva, és normális is, és nőben is van mind a kettőböl. Nem ezen múlik, ez csak ilyen városi legenda.

2016. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van pedig.

Nekem is gyakran mondják, hogy "orvos előtt nincs szégyen", meg hiába férfi, nem úgy néz rád" stb. stb....

Szerintem attól, mert valaki orvos, még nem válik "nemtelenné".


Köszi az eddigi válaszokat!

2016. márc. 8. 18:36
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam csak nő nőgyógyásznál, de ő nagyon lekezelő volt. Többet nem mentem hozzá. De férfivel is jártam már így. De amúgy én a nők előtt szégyenlősebb vagyok, valahogy kevésbé zavar, ha férfi doki előtt kell levetkőznöm. Az is valahogy természetesebb nekem, ha férfi vizsgál, mintha egy nő turkál bennem.
2016. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az orvos neme dönti el hogy jó vagy rossz orvos.


Én nőhöz járok és nagyon jó orvos.Eleve szégyenlős vagyok,nekem számít az orvos neme,könnyebb nő előtt levetkőzni.

2016. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Volt rossz tapasztalatom női nőgyógyásszal, velem is nagyon lekezelő volt, de ettől még nem gondolom, hogy minden női nőgyógyász ilyen. Vannak jó és rossz orvosok mindkét nemből. Én ezért szoktam azt javasolni, hogy mindenki olyan nőgyógyászhoz menjen, akit az anyukája vagy barátnői, rokonai ajánlanak, akiről jók a tapasztalatok.
2016. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Feltétlenül női orvost ajánlanék, pláne első alkalomra mindenképpen.

Miért lenne rosszabb? tiszta butaság ennek feltételezése, hiszen az csak plussz lehet és semmiképpen sem hátrány ha neki is vannak ugyanazon problémái mint neked, úgymint menstruáció, szégyenlősség, stb...

2016. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Ne viccelj már, miért lennének rosszabbak?

Ha a nemüket nem néznénk, akkor egyformák - gondolj csak pl. a gyerek orvosokra, ugye ott sem rosszabbak a nők, sőt..- de itt ez egy speciális terület, amihez a nők alapból jobban kell hogy értsenek.

2016. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

#9- Akkor a te logikád szerint egy onkológus akkor lesz jó orvos, ha már ős is volt rákos? Egy pszichiáter attól, hogy neki is vannak lelki eredetű gondjai vagy betegsége? Kardiológus attól, hogy neki is van szívbetegsége? Bőrgyógyász attól, hogy már neki is volt nemi betegsége?

Akkor egy női urológus nem is tudhat olyan jól férfi betegeket gyógyítani, mert neki nincs prosztatája vagy nincsenek merevedési zavarai?

2016. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!