Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet megszüntetni a...

Hogyan lehet megszüntetni a menstruációt (pl. pár évre)?

Figyelt kérdés

Szedek fogamzásgátlót, de ez sajnos nem enyhített a szenvedésemen (fájdalom, sok vér, kiesés suliból, stb.). Most elkezdtem utánaolvasni a menstruáció megszűntetésének, de egyenlőre nem találtam igazán hasznos információt.

Van valakinek tapasztalata gyógyszerrel vagy egyébbel ami megszűnteti a vérzést pár évre?



2016. márc. 12. 19:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen nincs,Ez tényleg egy komoly kérdés ?
2016. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Én egy módszert tudok,9 hónapra biztos megszűnik :)
2016. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

- 9 hónapra megszüntethető, úgy, hogy terhes leszel

- Vagy ha szültél már 3 gyermeket, elmúltál X éves, akkor kérheted a petefészek elkötését ami teljesen megszünteti a menstruációt.

2016. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
9 fix plussz par bizonytalan honapra, csak teherbe kell esni :D
2016. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen az élet,Örülj neki hogy ez a legnagyobb problémád, jobb ha megszokod :)
2016. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy van, a fogamzásgátlót folyamatosan kell szedni és szüneteltetni, amikor a vérzés van, vagy a vérzés idejére is van tabletta?

Lehet úgy szedni, hogy nem teszed bele a vérzés idejét, hanem kezded elölről a vérzés utáni résszel.

Eredetileg ilyennek találták ki a fogamzásgátlást, de a nők igényelték a menstruációt, ezért tették bele utólag. De van., aki nem hagy a mensinek időt a szedéssel.

2016. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

De most jut eszembe, van egy rokonom, aki 55 évesen azt kérte az orvostól, hogy hadd ne menstruáljon többet, és az orvos gyógyszeres kezeléssel megszüntette neki.

Nem tudom, fiatalabb korban lehet-e.

Engem is érdekel, mert el sem tudok mozdulni a WC mellől a mensi alatt, annyi vért vesztek (25 naponta 5 napig) és nem tudnak hozzászólni az orvosok. Elegem van már ebből a korlátozottságból, 30 éve menstruálok. (Ezt annak írtam, aki a megszokást javasolta!)

2016. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Vannak módszerek a tartós megszüntetésére a menstruációnak (természetesen nem fogok ötletet adni), de ezek kivitelezése súlyos hosszútávú következményekkel, azaz súlyos betegségekkel szokott járni.


Nem az a lényeg, hogyan érdemes valamit megszüntetni, ami természetes és szüksége van rá a szervezetnek, hanem az, mit lehet tenni a menzesszel kapcsolatos tünetek oldásában, megszüntetésében!

Orvossal beszélj, mert lehet, egy másik fogamzásgátló jobban segíthet, mind a vérmennyiség, mind pedig a görcsök tekintetében is.

Gyógynövénnyel foglalkozó szakemberrel is beszélhetnél, mert igen sokat tudnak segíteni ezen a téren is.

Aviva vagy egyéb, hasonló torna is fantasztikusan jó és akár teljes mértékben javíthat a gondjaidon.

Dietetikustól, táplálkozási szakembertől is kérhetsz konzultációs időpontot, mert a helytelen étkezés, a nem megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitele is befolyásolhatja a menzeszt és a vele kapcsolatos tüneteket.

Kérhetsz teljes laborvizsgálatot + összes hormonvizsgálatot. Sok esetben, ha a kóros értéken javítanak, akkor a nőgyógyászati tünetek is javulhatnak, megszűnhetnek.

2016. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
A privátban jött visszakérdezésre azt tudom mondani, hogy a neten van egy lány, aki Egészségtudományi Főiskolát végzett főnővér, és saját maga így szedi a fg-t, hogy ne menstruáljon, és ő szakmailag utánanézett alaposan, és nincs panasza. Nyilván alaposan ki kell tanulmányozni a témát előre és szakmai segítséget is kérni, de van ilyen és nincs baja tőle.
2016. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem kell megszokni a zavaró tüneteket!.....lehet javítani ezeken, de meg is lehet szüntetni őket.
2016. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!