Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Most megyek majd először nőgyógyászhoz, aki idős férfi. Fogamzásgátlót szeretnék feliratni, mert nagyon csúnya pattanásos a bőröm és a bőrgyógyász azt tanácsolta írassak fel fogamzásgátlót. 16 éves vagyok és még szűz. Nagyon félek hogy meg fog vizsgálni az orvos. Szerintetek mennyi az esély rá hogy így hogy szűz vagyok és fogamzásgátló kéne így meg fog vizsgálni???? vagy csak felírja a bogyót??? és mi van akkor ha úgy megyek hogy épp megvan a menstruációm?? úgy legalább semmiképp sem vizsgálhat meg ugye??

Légyszi rendes válaszokat írjatok.


16/L


2016. márc. 21. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha menstruálsz nem is érdemes menned, mert nem fog megvizsgálni.

2. Ne félj a vizsgálattól, aznap a századik betege leszel, nem fog semmit gondolni rólad az orvosi feladatain kívül. Jó ha megvizsgál, gondolom téged is érdekel az egészséged.

3. Fogamzásgátló szedése előtt vérvétel kell, hogy megállapítsák, nem okoz-e majd bajt a hormon (vérrögösödést pl.) MIndenképp kérd a vérvételt, enélkül ne szedd a gyógyszert. Sok orvos nem foglalkozik vele, csak a lelkiismeretesek.

2016. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű megvizsgál, de nem a hüvelyen, hanem a végbélen.
2016. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak pattanásokat miatt akarod, akkor nem ajánlom, dokival beszélj erről, nézess egy hormonsort, ciklus adott napjain, valószínű sok az androgén hormonod. Tudok mesélni.. Nekem 15 évesen kezdődött a pattanásosság, 7 évig szedtem hormont, nem segített, sőt mint kiderült, elmúlt magától, de az egyik tabletta okozta a súlyos aknét, miközben erre volt elvileg! Lepasszolt a bőrdoki... Egy egyszerű antibiotikumos-alkoholos oldat segített! A gond pedig visszatér ha abbahagyod a gyógyszert és nincs megoldva, mert tüneti kezelés.

Egyébként megvizsgálnak valahogy, hisz ha pl nem elég nagy a méhed, nem kifejlett, akkor nem írják fel, de vérzés alatt felesleges menni. Vérvételen májfunkciót néznek, de a trombózishajlam vizsgálatért fizetni kell, de kérd inkább!

Persze kihagyhatja a doki ezeket, de nem éri meg, a saját egészségedet kockáztatod. Egy tüdőembólia vagy keringő rög senkinek nem kell.

2016. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Én mindenképpen női orvost keresnék a helyedben.
2016. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan megvizsgál, ha mész.

De elég laikus a bőrgyógyász, ha ezt ajánlotta, ugyanis a fogamzásgátló, nem megoldja problémádat, csak elfedi. Viszont ilyen fiatalon elkezdeni tömni magad hormonokkal eléggé meggondolandó lenne.

2016. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg megvizsgál.

Mivel szűz vagy többféleképpen is megvizsgálhat,nagyon fiatalokat vêgbêlen keresztül(10-13 évesek),hüvelyen keresztül szűzekre kialakított kacsával vagy csinálhat hasi vagy hüvelyi ultrahangot.

2016. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!