Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik a nőgyógyászati...

Hogyan zajlik a nőgyógyászati vizsgálat, ha fogamzásgátlót szeretnék felíratni?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogamzásgátlót felíratni, mert a barátommal nem akarunk gumizni. Soha nem voltam még nőgyógyászati vizsgálaton, pedig 25 éves vagyok. Félek hogy a nőgyógyász le fog szidni amiért nem jártam eddig.

Lényegében magától a vizsgálatól félek, meddig tart. Anyukám nem akar velem eljönni, pedig kértem. Hiába kérdezem nem érdekli, csak az hogy szedjek gyógyszert mert az a biztonságos.


2016. márc. 23. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Csinálni fog egy rákszűrést, ami abból áll, hogy kenetet vesz a hüvelyből.Megvizsgálja a méhedet, petefészkeidet, és sok orvos kér laborvizsgálatot.

Ne aggódj, mert nem fájdalmas, nem lesz semmi baj. :)

2016. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leszidni meg nem fog.Megkérdezi utolsó menstruációd időpontját, illetve azt, hogy mióta élsz nemi életet, mivel még nem voltál nőgyógyásznál.
2016. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

Lehet, hogy le fog szúrni, valóban. Nemi élet megkezdésétől kezdve évente ajánlott ellenőriztetni magad. 25 évesen pedig illene egyedül megjelenni ilyen helyen, nem anyukával...

A vizsgálat amúgy nem fáj és kb 3 perc.

Kérdezni is fog, hogy mikor jött meg legelőször és mikor volt az utolsó menzid, szedtél-e valaha fogamzásgátlót és hogy voltál-e már terhes vagy volt-e abortuszod. Ezekre simán válaszolsz.

Nem kell izgulni, sok millió nő jár nőgyógyászhoz. Csak bátran, az egészség és a védekezés fontos!

2016. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért tolna le???

Nem apukád ő neked, hogy nevelgessen, hanem egy orvos, aki azért van hogy kezeljen és törődjön veled a pénzedért.

Én keresnék egy női orvost és ahhoz mennék első alkalommal, mert talán kevésbé kínos mint egy férfi előtt pucérkodni.

Később már elviselhetőbb lesz az egész procedúra.

2016. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Voltál?
2016. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!