Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló és megszakítás...

Fogamzásgátló és megszakítás mellett mennyi esélye van a terhességnek?

Figyelt kérdés
Terhestüneteim vannak, nagyon sok. Létezik, hogy valaki ennyire szerencsétlen legyen, hogy fogamzásgátló és megszakítás mellett teherbe essen?

2016. márc. 29. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha rendesen szeded a gyógyszert, nem volt semmi olyan ami akadályozhatta volna a felszívódását, akkor kb 0 az esély rá,hogy terhes leszel.

a megszakítás meg még tovább növeli az esélyét,hogy nem vagy terhes.

de ha ennyire parázol,akkor csinálj egy tesztet. én amikor elkezdtem szedni, minden hónapban csináltam egyet. aztán idővel elmaradt,már nem parázok.

x-epil 500ft /2 db. azaz havi 250 forintból megspórolod az idegeskedést

2016. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendesen szedtem, minden nap ugyanakkor, nem hánytam ki, nem volt hasmenésem.
2016. márc. 29. 21:11
 3/15 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom szerint nem érdemes tesztelgetni, mert ha kimarad a vérzés, úgyis el kell menni hozzá.
2016. márc. 29. 21:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha nem volt hiba a szedésben (antibiotikum, hányás-hasmenés, gyógytea) akkor szinte 0% van rá, főleg megszakítással.

Én 7 éve védekezem így, sose alkalmaztunk mellé megszakítást, gond sem volt.

Viszont a tabletta produkál úgymond "terhestüneteket" mert lényegében olyan hormonszintet generál, mintha az lennél. Mik ezek a tünetek nálad? Mióta érzed így?

2016. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Erős éhségérzet, kaja után hányinger, megnövekedett folyás, szúrkod a méhem meg a petefészkeim. És lehet, hogy hőemelkedésem is volt.
2016. márc. 29. 21:13
 6/15 A kérdező kommentje:
Fáj a hasam is és sokat kell pisilni.
2016. márc. 29. 21:14
 7/15 anonim ***** válasza:

én akkor is ajánlom a terhességi tesztet.

amikor még nem szedtem tabit, minden hónapban stresszeltem,hogy megjöjjön időben. meg mindeféle tünetet beképzeltem,hogy terhes vagyok..

aztán ráálltam erre,hogy minden hónapban csináltam egy tesztet. elmúlt az idegeskedés..legbelül úgy is tudtam mindig,hogy negatív lesz. de így legalább nem stresszeltem!!

2016. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez inkább tűnik valami betegségnek (felfázás, megfázás, influenza), mint terhességnek. A szurkálás lehet ciszta vagy visszamaradt tüsző vagy felfázás, gyulladás.

Amúgy a teszt a legbiztosabb most, mert nálunk pl egy elmaradt vérzésnél a dokim annyit mondott hogy teszt és ha negatív akkor következő levél folytatás, ha a 2. vérzés is kimarad, akkor kell menni hozzá.

Az előző vérzésed rendben volt? Olyan volt mint szokott? Mióta szeded és milyet?

Kaja utáni hányingert okoz a C-vitamin hiány is, nekem is volt ilyen . Ha kinyújtod a nyelved nem fehéres?

Amúgy én is teszteltem kb fél évig az elején, aztán már nem paráztam.

2016. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7 hónapja szedem.
2016. márc. 29. 21:41
 10/15 A kérdező kommentje:
Az előző rendben volt.
2016. márc. 29. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!