Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítás mellett...

Bucoka89 kérdése:

Terhesség megszakítás mellett döntöttem. Páromat kihagyjam a kórházi huzavonából?

Figyelt kérdés
Terhes lettem páromtól, de én nem szeretném megtartani, mert lelkileg nem vagyok felkészülve rá. Bár nem tizeneves vagyok, de egyéb okok miatt sem érzem elérkezettnek az időt. Párom pedig igen, ő szeretné. De megbeszéltük, hogy én érzem, h mit akarok, mire vagyok felkészülve és mire nem. Ugye majd mennem kell kórházba, de nem tudom, h mi lenne a jó döntés, h ha eljönne velem vagy az ha nem és egyedül csinálnám végig? Ő ne szenvedjen pluszba azért mert én így döntöttem. Szerintetek?
2016. jan. 5. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Huha..szerintem nehez honapok elott allsz ha a parod szeretne a picit! Nem tudok jo tanacsot irni csak magambol indulok ki! Szeretnem ha velem jonne..de ez csak en vagyok!
2016. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Természetesen én is szeretnem,ha velem lenne,de ez nem az a helyzet,ami csak rolam szol.Talan ha egyedul lennek,akkor neki konnyebb lenne.
2016. jan. 5. 17:23
 3/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
67%

Eleve utána kéne járni, hogy van-e kötött látogatási idő a kórházban, lehet, hogy a párod benn se lehet veled a nap nagy részében.

Igazad van, az ő támogatását igényelni ebben a helyzetben, mikor ő szerette volna a babát, te meg így döntöttél, nem egészen fair. Úgyhogy én is azt javasolnám, ne legyen bent veled, akkor se, ha van rá amúgy lehetőség.

2016. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
neki így is úgyis nagyon rossz lesz. miért nem próbálsz meg felnőni a feladathoz inkább?
2016. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem két dolog lehet:

1. Kapsz egy gyereket és megpróbálsz anyja lenni (ez nem olyan nehéz, mint hinnéd) és megmarad a párod is.

2. Se gyerek se pasi és egyedül majd gondolkodhatsz, valóban jó döntést hoztál-e.

Én a harmadik lehetőségben nem hiszek. Ez egy olyan dolog, amit úgy sem fog megbocsátani neked, akkor sem, ha szeret. Ez mindig ott lesz köztetek.

2016. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Hát erre vagy a gyerek megy rá, vagy a kapcsolatod..

Nem javaslom, hogy bent legyen veled, akkor talán jobban megemészti, de szerintem egy ilyet nem tud túlélni egy kapcsolat. Mármint nem az abortuszt önmagában, hanem azt, hogy az egyik fél szeretné, a másik nem.

2016. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a kapcsolatom ment rá. ...elvaltunk egy rossz döntés miatt. Gondolt át még egyszer mit veszithetsz....
2016. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Én tudom,h ő miért szeretné,azért mert neki nincs normális családja.Az apja nem keresi évek óta.Sose volt az igazi apja.

Az anyja is megér egy misét néha.

Más családtagja nincs,csak én..de ugye én más vagyok.

Hiába jó a kapcsolatunk.

Amellett,h nem érzem késznek rá magam,az anyagiak sem fényesek,de éhenhalás sose fenyegetett.Megvan mindenünk.

De 9év után kb3 honapja hagytam abba az antidepresszanst.

Nem vagyok jól teljesen.

A súlyom is több,mint kellene 30kg...lehet h pcos vagyok es az sincs kezelve.

Tanfolyamra jarok,amit a munkaugyi fizet,a terhesseggel nem tudom elvegezni,mert korhazba kell mennem gyakorlatra.

1honapja jarok es 10 honapos.

Azert mentem el ra,mert itthon majdnem megzavarodtam 2 honap alatt,pszichesen kikeszulok a tetlensegtol.

2016. jan. 5. 20:12
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kérdezd meg, gondolom ő tudja szeretne-e veled lenni vagy nem. Lehet hogy neki ez most nehéz és nem szeretne bent lenni mikor kiveszik belőled a magzatt amit ő megtartott volna, lehet hogy úgy dönt számára fontosabb az hogy te ne félj ott egyedül és megérti a döntésed, kérdezd meg, van szája.
2016. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Kedves Kérdező! Nem szoktam ide irkálni, de most kivételt teszek. Először is, nem vagyok abortuszellenes, soha senkit nem beszélnék le róla, hisz az ő döntése. De, ez most valahogy más. Talán egy picit magamra ismertem. Hidd el, irtó szerencsés vagy, hisz a párod szeretné. Nálunk tavaly volt egy vaklárma, kb. én már az abortusz menetéről olvasgattam. Párom nagyon kiakadt, azt mondta, el is hagyna ez esetben. Nem volt tervben ugyan gyerek, de elvetetni nem engedte volna semmiképp. Azt mondta, rámenne a kapcsolatunk egy ilyenre és szakítana is velem. Merész kijelentés 6 év után, de való igaz, az ő gyereke is. Szóval annyi a tanácsom, gondold át, a párod miatt... Ha a műtét mellett döntesz, őt legjobb lenne így kihagyni belőle...
2016. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!