Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hpv-t mutatott ki a szűrésem,...

Hpv-t mutatott ki a szűrésem, kaptam immunerősítő gyógyszert. Ha védekezek óvszerrel a páromnak nem lehet baja ugye?

Figyelt kérdés
Nem volt se szemölcsöm se herpeszem csak mégis tré van. Ha nem védekezünk akkor ő késöbb visszaadhatja nekem?!

2016. márc. 31. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

a HPV-fertőzöttség nem betegség, hanem egy - a tudomány jelenlegi állása szerint - egy életre szóló, gyógyszerrel nem rendezhető vírushordozó állapot.

Úgyhogy soha nem múlik el. Olyan, mint a herpeszvírus. Örökre benned marad, és néha előjön. Ha szerencséd van, akkor soha nem jön elő.

A párod is valószínűleg már rég elkapta.

2016. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom megfelelő immunrendszer mellet a vírus előbb utóbb eltűnik a szervezetből, azaz a fertőzés spontán gyógyul.


Sokféle HPV törzs létezik, soknak nincs semmilyen tünete.


A szexuális életet élők jelentős hányada megfertőződik vele élete során, szerencsére az esetek többségében nem okoz ez gondot.


Viszont a szűrés nem mutatja ki, mikor kaptad el a vírust, így lehet a párod is simán fertőzött már, vagy volt és tőle kaptad el. Nem tudom az óvszer mennyit ér ez esetben. Lehet érdemes lenne őt is megvizsgálni, hogy egyszerre lehessen kezelni titeket és akkor nem adogatjátok oda vissza. Passz.


Kérdezd meg a nőgyógyászt inkább.

2016. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint akivel még nem feküdtem le új párom nem kaphatja el?!vagy igen?ha védekezünk?!
2016. ápr. 1. 09:21
 4/5 anonim ***** válasza:

"... sokan gondolják, hogy óvszerrel védekezhetnek a vírus ellen. A fertőzés pedig bőrkontaktussal is terjed, ezért az óvszer csak 70 százalékos védelmet nyújt..."


[link]

2016. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha megnyugtat, az emberiség kb. 80%-a fertőzött már ezzel.
2016. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!