Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás/húgyuti fertőzés -...

Felfázás/húgyuti fertőzés - erősödő tünetek antibiotikumkúra alatt. Történt már valakivel ilyen? Mik a további lépések?

Figyelt kérdés

Vasarnap reggelre megérkeztek a tünetek, elkezdtem sok C-vitamint, folyadékot bevinni a szervezetembe, amitől ideiglenesen jobb lett a helyzet, de kedd reggelre felerősödtek a tüneteim. Bementem dolgozni, ahonnan hazaküldtek és mivel a háziorvosom nem rendelt aznap, elmentünk az őt helyettesítő dokihoz, aki megálapította, hogy gennyes a vizeletem es felírta a Ciprinol 250mg-os antibiotikumot, amit egyből beszedtem. Sajnos elég érzékeny vagyok a felfázásra, ezert volt mar "szerencsém" ehhez a gyógyszerhez, viszont nem emléksz arra, hogy eddig a 250mg-os vagy az 500g-os fajtajat szedtem. Jópárszor volt már ilyen gondom, eddig mindig, amikor megkaptam az antibiotikumot jobban lettem, masodik napra mar teljesen tünetmentes voltam, de most nem így volt. Szerdán mentem dolgozni és újra elkezdtem érezni reggel a tüneteket-égő vizelet, kisebb alhasi fájdalom-amik amiután bevettem a gyógyszert mérséklődtek. Nap közben szinte tünetmentes voltam, ám éjjel vizelési ingerre ébredtem, ami után úgymond "egyből vissza tudtam aludni", szóval mem tapasztaltam égő, fájdalmas érzést. Reggel megint bevettem az antibiotikumot, de a nap folyamán megint előjöttek a tünetek - erősebb égő érzés, alhasi fájdalom - ekkor már fájdalomcsillapítót is beszedtem, amitől ideiglenesen megint jobban lettem. Most ismét fent vagyok éjjel, de már durvább tünetekkel, égő vizelettel, alhasi fajdalommal. Az imént be kellett vennem egy fájdalomcsillapítót is. Összegezve: romlik az állapotom. Hozzá tartozik még az is, hogy valószínű a barátomtól kaptam el a baktériumot szexuális úton, de azóta létesítettünk nemi kapcsolatot.

Reggel rendel a háziorvosom, érdemes odamennem hozzá vagy előbb szedjem végig a Ciprinol 250mg-os fajtáját?

Mik lehetnek a további lépések, mire számíthatok?

Történt már valakivel ilyen?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. ápr. 1. 03:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a nem szó kimaradt; ...de azóta NEM létesítettünk nemi kapcsolatot.
2016. ápr. 1. 03:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha korábban is kezeltek már ezzel a gyógyszerrel, akkor az is lehet, hogy a baktériumok ellenállóvá váltak rá, és így már nem hat. Szerintem hívd fel az orvosodat, és ha szükséges menj vissza, és váltsatok gyógyszert, egyidejűleg küldhetnek vizeletmintát mikrobiológiai vizsgálatra is, hogy megnézzék, mi okozza, és milyen gyógyszerre érzékeny a kórokozó.
2016. ápr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a barátodtól kaptad el, akkor őt is kezelni kell, akkor is ha tünetmentes, különben vissza fog térni a fertőzés. Mellesleg ha nemi úton terjedő dologról van szó, akkor lehet, hogy nem csak hólyaghurut, hanem méhgyulladás, vagy kismedencei gyulladás áll a háttérben. Mindenképp beszélj az orvosoddal, és ha kell kérj beutalót nőgyógyászatra is.
2016. ápr. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szinte MINDIG gombát okoz, megérdemelne egy fülest az orvosod, hogy erre nem figyelmeztetett!!!

Gyógyszertárban vegyél hüvelyflóra helyreállítót.

2016. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!