Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az orvos honnan tudja megállap...

Az orvos honnan tudja megállapitani, hogy mikor van a peteérés és, hogy van-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Milyen vizsgálatot csinál ehhez és honnan találja ki, hogy mikor csinálja meg? Nem lehet minden nap elmenni hozzá.

És ha kiderül, hogy nincs peteérés, ad valami gyógyszert, amitől lesz?


2008. szept. 22. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Vervetelbol hormonvizsgalattal megallapithato, hogy van-e peteeres. Ugy tudom, hogy a vervetel ilyenkor a mensi utan van. A doki pedig ultrahangos vizsgalattal koveti a peteerest. Ilyenkor altalaban naponta, ketnaponta el kell menni a dokihoz, hogy kovetni tudja a pete novekedeset. Amennyiben nincs peteeres, ugy peteerest serkento gyogyszert vagy injekciot ad.
2008. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy kér egy hőgörbét, abból is meg tudja, sőt, te is. illetve vannak ovulációs tesztek is, azokról nem tudok sokat írni, sose használtam.

Ha nincs peteérés, és babócát szeretnél, természetesen van gyógyszer, injekció is.

2008. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mensi első napjától nézheted az ébredési hődet. Reggel rögtön ébredés után mielőtt kikelnél az ágyból mérd meg a hőmérsékletedet. A legjobb a végbélben való mérés, bár nekem már ajánlották a szájban nyelv alatt mérést is.

Az a lényege, hogy a ciklus első felében alacsony a hőmérséklet a második felében pedig magas.

Én ovu tesztet is használok.

A 8. naptól kétnaponta nézték nálam a peteérést ultrahanggal.

2008. szept. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utolso valaszolot korrigalnam egy kicsit: ovulaciokor a hod felugrik, majd par napig ott is marad. Ezutan visszaall az "eredetire". A ho akkor marad fenn ovulacio utan, ha sikerult a megermekenyules, es megindult a beagyazodas.
2008. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hőmérsékleted akkor is magas marad a ciklusod második felében ha nem sikerült a teherbeesés. A mensi előtt 1-2 nappal a hőmérséklet csökkeni szokott, ha valaki teherbeesik akkor a hő magasan marad.
2008. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen-igen. Ezeken már mind túl vagyok. Az ovu teszt mindig negativ, a hőgörbém össze-vissza. Úgy értem van, hogy 36,7 aztán másnap 36,1. Teljesen mindegy, hogy a ciklus melyik felében vagyok éppen.

Csak azért kérdeztem, mert holnap lesz a 7. napom és akkor kell mennem orvoshoz. Kiváncsi voltam, hogy mit is fog csinálni.

És hogy-hogy kétnaponta nézték? Dehiszen én dolgozom, hogyan lehet ezt megoldani munka mellett?

2008. szept. 23. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Én irtam, hogy kétnaponta nézték. Reggel 7-re mentem a Rokus kórházba UH-ra és utána mentem be dolgozni. Azóta dokit és kórházat váltottam.
2008. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hormonvizsgálattal és uh-val jól lehet lekövetni a ciklusod lefolyását, és hogy volt-e peteérésed. Hormonvizsgálatnál kétszer kell menned egy ciklusban, az elején és a végén, így itt csak utólag láthatja a doki, hogy volt-e. Míg a lekövetés az uh-ot jelent, ahogy leírták.

Mióta próbálkoztok? hol mérsz? egy időben szoktál mérni? Nekem is volt össze-vissza görbém, csak ezért kérdezek ennyit...

2008. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Reggel 6-kor ébredés után közvetlenül a szájban mérek. Két éve hagytam abba a fogamzásgátlót és kb. egy éve próbálkozunk. Múlt hónapban csináltam ovu tesztet, végig negativ lett.

Holnap van a 9. napom és akkor megyek orvoshoz.

2008. szept. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!