Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy ennyire erős? 13/l

Normális hogy ennyire erős? 13/l

Figyelt kérdés
Masodszorra jon meg a menstruaciom es nagyon eros, annyira hogy a betet alig bir ki 1 orat es cserelem. Folyamatosan olyan mintha pisilnek es amikor felallok egy ora utan akkor elaraszt a ver kb. Plusz oriasi verrogok vannak a beteten. Ma atazott a gatyam kicsereltem a tesigatyara es az is atazott, es mikor kimostam femes szaga volt... Ez normalis? Mit csinaljak?
2016. ápr. 6. 16:15
 1/10 anonim válasza:

Második menstruációd, ne csodálkozz, hogy furcsa még. Az is előfordulhat hogy X hónapig nem jön meg.


Rengeteg minden befolyásolja. Engedd meg, hogy az én példámat hozzam.


Nálam az idegesség az, ami nagyon belerondít. 1 héttel korábban vagy később pár nappal rövidebb vagy tovább... Ha meg vagy fázva, akkor még rosszabb. Arcüreggyulladásom volt és fel is fáztam hát ne tudd meg. kb amit leírtál. Legerősebb tampon alig bírt ki 3-4 órát, éjjel 2x cseréltem hogy ne ázzon át.


Válassz hosszabb, erősebb betétet. Éjszakára az Always éjszakai betétjét ajánlom - kicsit borsos, de anno nekem az vált be a legjobban!


A vérrögök miatt pedig ne aggódj, mindenkinél más és más a mennyisége és a nagysága. Nekem van hogy kisebb van hogy nagyobb. Fiatal vagy, most kezdődik, természetes, hogy félsz. Nyugodj meg, és nem lesz semmi baj! :)

2016. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt, hogy a normál tampon 20 percet bírt (a szokásos minimum 2 óra helyett).... Igaz, ez több évtized teljesen normális (kivéve, hogy teljesen fájdalommentes) menses után történt. A testem néha a 3 legerősebb napot összevonja egybe s ennek a legerősebb részén el se tudnék menni itthonról. Majd be kell szereznem intimtölcsért, az többet vesz fel.

A menses az, aminél nagyon nagyon tág annak köre, hogy mi normális. Bámulatosan változatos, ahogy látszik, még egyetlen ember esetében is...

2016. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ejszaka szinte sose azok at mert valahogy ugy alszok hogy kb 2 csepp kifolyik aztan ennyi. De amikor felkelek, hat ne tudjatok meg!
2016. ápr. 6. 16:49
 4/10 anonim válasza:
Ismerem az érzést. Most kezd csak ebbe beérni a tested, lesznek még furcsaságok, de rájössz majd hogy nem parás. Én is izgultam az elején, aztán mostmár nem kapok frászt ha egy héttel előbb vagy később jön, netán összevon több napot és erősebb. Személyfüggő. Csak türelem. Rendeződni fog :) #1es voltam.
2016. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt sokáig, normális. Van akinek alig van meg, van akinek erős.

Egyébként azok nem vérrögök, hanem a levált méhnyálkahártyád darabjai! :)

Normális a fémes szag, hisz vér, a szádban is fém íz van, ha vérzik a fogad vagy orrod.


Egyébként érdemes az éjszakai betét használni nappalra ilyen esetben és gyakran ránézni, hogy mi a helyzet. A márkák szempontjából is érdemes kísérletezni, hogy melyik mennyit bír.

2016. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha holnapra nem csillapodik a vérzésed, akkor kérd meg anyudat, hogy vigyen orvoshoz. Ha óriási vérrögöket látsz, az a nagyon bő alvadt vér. Szerintem bizony nem normális ilyen erősségű vérzés. Orvos tud adni méh összehúzó cseppeket.
2016. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Segitseg! Konkretan 2 perc alatt atazik minden amit felveszek eddig az valt be hogy duplabugyi es mindkettobe betet de 2 ora alatt igy is ataztam (aludtam) es mar csak egy bugyim van... Hogy ne aztassam szet azt is?
2016. ápr. 7. 14:00
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddig sose aztam at amikor aludtam
2016. ápr. 7. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is hasonló cipőben járok épp, mint te. Szintén 13/L erős vérzéssel.

Próbáld ki, hogy dupla éjszakai betétet raksz be (egymásra ragasztassz 2-t), úgy hátha többet kibír...

Szoros bugyit és szoros nadrágot vegyél föl.

2016. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Akinek ilyen eros mint nekem kerem egybol forduljon orvoshoz!! A rakovetkezo szombaton 2x elajultam elvittek a korhazba ahol kiderult hogy ha meg egy kis vert vesztek belehalok, elvesztettem a verem tobb mint felet, eletveszelyben voltam.... Ez nem jatek szoval tenyleg forduljatok orvoshoz!
2016. ápr. 21. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!