Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek egy 1-10 ig terjedő...

Nektek egy 1-10 ig terjedő skálán, mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket a menstruáció?

Figyelt kérdés
1 legkevésbé, 10 nem is tudok felkelni akkor. Esetleg kórt is megadhattok.
2016. ápr. 13. 05:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
10/10. 19F No sex :(
2016. ápr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1/10. 46N. Én azt választottam, hogy lelkileg, testileg elfogadom ezt a helyzetet és megoldok mindent, ami együtt jár vele. Így már kb. 16 éves koromtól nem probléma. Egy pontot is csak azért adtam, mert betétet, tampont viselni kell és időnként a bugyit ki kell mosni a vérzés miatt. Kb. 14 éves koromig voltak görcseim a megjövetelekor, de akkor bevettem görcsoldót és rövid idő után rendeződtem. Ha meg idegesebb voltam a kelleténél vagy feszültek, fájtak a melleim, akkor tudatosítottam, hogy biztosan a menzesz miatt és inkább ilyenkor relaxáltam vagy elbeszélgettem magammal, hogy nincs értelme a feszültségnek, mert az semmiben nem segít, csak hátráltat és máris jobban is éreztem magam

Én mindenre elhatározom, hogy nem csinálok semmiből problémát vagy ha előfordulna, akkor megoldom. Így a magam és mások életét is megkönnyítem. Minek nehezítsem meg?

Menzesz alatt szoktunk szeretkezni, ha éppen úgy alakul. A régi párjaimmal is kivel a fürdőszobában, a tusolóban voltunk ilyenkor, kivel az ágyban, alattunk törülközővel vagy csoportos szex esetén menstruációs szivacsot szoktam viselni, ami senkinek nem tűnik fel, senkit nem zavar.

Most már régóta férjem van, de őt sem zavarja a menzeszem és ha úgy alakul, bizony bátran továbbra is swingerezünk, menzeszem alatt is.

Kedves kérdező! Tudom, egyáltalán nem könnyű akkor elfogadni a menstruációt, ha betegnek érezzük magunkat alatta. Viszont csakis rajtunk múlik, mennyire nehezítődik meg az életünk. Ha ilyenkor az ágyat nyomjuk, ha sokszor hagyjuk a feszültségeink kibontakozását, akkor mitől is lehetne jobb a helyzet?

Egyáltalán nem nehéz hozzászoktatni a szervezetünket, hogy inkább megoldjunk mindent. Sokkal könnyebb is lesz sok minden. Ha pl. gyengének érzed magad, akkor tedd pont az ellenkezőjét, vagyis tevékenykedj, mert így hozzászoktatod a szervezeted az aktivitáshoz és hamarosan már nem is fogod nyomni az ágyat, ha megjön. Ha meg görcsölsz, akkor arra jó az intim torna, meleg alkalmazása vagy sz.sz. görcsoldó vagy egy kis masszázs pl. Ha meg pihenésre vágysz, akkor csak pihenj, relaxálj, de ne éreztess magaddal semmilyen "világfájdalmat", feszültséget, idegességet, rossz közérzeted, mert akkor ezek elhatalmasodnak és mindig kötődhetnek a menzeszedhez. Kezdetben nem olyan könnyű változtatni, de egyáltalán nem lehetetlen.

Sok sikert a pozitív hozzáálláshoz.

2016. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első 1-3 (4) napban mondjuk "3"-as szinten. Utána teljes értékűen tudok mindent csinálni. Nincsenek olyan mértékű fájdalmaim, hogy munkavégzést, bármit befolyásolna. Egyszerűen az első napokban csak annyi, hogy WC közelben kell lennem pár óránként a cserék miatt és kész. De az is normál mértékű erősségű vérzésnek számít szerintem.

Szóval engem nem érint kiugróan fájdalmas/erős vérzés, de átérzem milyen lehet, mert engem időnként migrén kínoz. Az viszont olyan, hogy volt már, hogy nem tudtam bemenni a munkahelyemre, vagy nem munkanapon, de egész nap feküdnöm kellett és csak vártam, hogy múljon már el. (meg néha a WC-re rohantam hányni) Ezt is, ha magyarázod egy nem migrénesnek, azt gondolhatja, hogy kényeskedés. Úgyanígy lehetsz a fájdalmas menstruációval. Próbáltad amúgy orvosilag kezeltetni magad? Lehet, hogy lenne fájdalomcsillapító ami olyan szintre csökkentené a fájdalmait, hogy legalább a mindennapi dolgodat képes legyél ellátni.

2016. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sunshinedoll ***** válasza:

1-2. Fájdalmaim, görcsök nagyon ritkán fordulnak elő, inkább az első nap, de annyira nem durva, hogy ne tudjak meglenni, illetve szerencsére a menstruációm is össz-vissza 3-4 napig szokott tartani. Az egyetlen bajom vele az, hogy odafigyelni, hogy rendszeresen cseréljem a tampont/betétet, akkor is, ha egész nap dolgom van suliban vagy városban, illetve ne felejtsek el magammal vinni tisztító kendőt, extra bugyit baleset esetére, meg tampont, betétet, ilyesmit. Inkább a körülményeskedés miatt zavar minimálisan, nem pedig azért, mert fáj, vagy kényelmetlen, hál' istennek teljesen kíméletes menstruációm van.

24

2016. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10/10 😢😢
2016. ápr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első nap szokott lenni egy olyan 4-5 óra (fájdalomcsllapítóval!) ami 9-10 van hogy jobb van hogy rosszabb. Utána lévő napokon 2-3. 19l
2016. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vâlaszokat.
2016. ápr. 13. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:

2/10


Alkalmanként megy a hasam és puffadok. Kicsit kellemetlen, ha sokat kell pukiznom. Más hatása nálam nemigazán van.


ui.: Szexelni is ugyanúgy lehet menzesz idején, amennyiben semelyik felet nem zavarja a vér. Olyan törülköző amit nem sajnáltok a lány alá, óvszer a srácra és lehet csinálni.

Gyengébb vérzés mellett mi is szoktunk szexelni. Erősebb esetén nem vállalnám, zavarna.


21/N

2016. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10/3 mert néha-néha fáj a hasam, és rástresszelek hogy átázom, pedig ilyen még sose történt és egyre jobban tudok bízni a betétben, a tamponban meg főleg! 😄
2016. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok: lemaradt hogy 13 éves vagyok :)
2016. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!