Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciklus közben abbahagyhatom a...

Ciklus közben abbahagyhatom a fogamzásgátló szedését nyomós ok miatt?

Figyelt kérdés

Arra jöttem rá,hogy fogamzásgátló szedése mellett elviselhetetlen hüvelygombával szenvedek már vagy fél éve, kétszer voltam már dokinál mindkétszer gombát állapitott meg és ugyanazt a kúpot írta fel.

Nos már annyira tehetetlen vagyok hogy abba hagynám a gyógyszert, mert ez elviselhetetlen...

Ahogy abbahagytam ,mert ugye jött a 7 napos szünet, kitisztultam és elmult, viszont ahogy elkezdtem szedni ujbol a gyógyszert a 3. napon ujbol elöjött a gomba.

Párommal a 7 szünet napon voltunk együtt 2x úgy, már az 5 tabinál tartok, mikor hagyhatom abba biztonságosan, vagy inkább birjam ki még ezt a hónapot igy?



2016. ápr. 13. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még egy hétig szedd mindenképp! Szerintem válts gyógyszert! Lehet van másik fajta, ami pont jó neked és nem okoz gombát! Nekem rögtön abbahagyni a fogamzságátlót, csak ez a fajta, nem igazán jó neked. Esetleg menj el laborba vagy csináltass allergia tesztet, hogy rájöjj, mi van a fogamzásgátlóban, ami gombát okoz és esetleg olyat felírni, amiben ez az anyag nincs. Nekem az antibiotikumtól van ugyanez és elviselhetetlen. Mikor voltál nőgyógyásznál nem mondtad ezt el neki?
2016. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem, mert felborul a hormonháztartásod.
2016. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nyilván a fog. gátló okozhat ilyen gondot, nekem soha nem volt ilyen gondom vele egészen addig, míg nem szültem. Aztán állandóan hüvelyi fertőzéssel, vagy irritációval küszködtem, míg végül abbahagytam. Viszont akkor, amikor elfogyott a levél. Nem előbb.

Viszont azt is tudni kell, hogy ha az orvos nem csinált tenyésztéses vizsgálatot és/vagy nem volt a párod kikezelve és utána nem csináltál hüvelyflóra helyreállítást, akkor nem feltétlenül a fog. gátlóval van gond, hanem az orvossal, aki nem kezelt ki megfelelően.

Nálam ezek mind megvoltak, ennek ellenére volt problémás a dolog, így én abbahagytam, azóta szerencsére nincsenek ilyen gondjaim.

2016. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Párod kezelve lett? Kaptál hüvelyflóra visszaállítást? Immunrendszer erősítés? Tenyészet volt egyáltalán? Anélkül nem sokat ér, lehet nem a gyógyszer a gond. Abbahagyni nem éri meg a közepén, mert utána felborulhat a hormonháztartásod. Nekem volt az első fél évben, 2x, kaptam kúpot stb, partnerkezelést és azóta évente csinálok grapefruitcsepp kúrát, még hüvelygyűrű mellett se tért vissza.
2016. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Vard ki mig ujra megjon. Es aztan ne szedd tovabb. Ne is valts mèg ujra. Hagyj 1-2honap szunetet. Az amugyis ajanlott, vagy ajanlani kellene az orvosnak hogy ha jol vegzi a munkajat, h evente 1-2 honap szunet jot tesz !!!!
2016. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4-5 évente 1-2 hónap, nem évente...
2016. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Annyiiiraaa tudtam h belefognak kotni. Egy az h orvosa valogatja.

Ketto nagyon szemelyfuggo kinek h birja a szervezete

Harom fugg a fogamzasgatlo gyogyszer hormon es egyeb tartalmátol

Nègy fugg nagyon a korodtol, betegsegektol, tunetektol, mellekhatasoktol, akarsz e gyermeket vagy mar nem, vagy sokara es a tobbi..... :) Udv! :) nem Offnak szantam.:)

2016. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan nőgyógyász, aki azt mondaná, hogy évente tartsál 1-2 hónap szünetet. Azzal szerinted mennyire borulna fel a hormonháztartásod?
2016. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Én tartom mert tanácsolta ha ez faj neked akkor miért velem törődést meg mindig? Mert azt kell keresni hogy hol kössünk bele abba aki segíteni akar? Nem létezhet semmi más csak amit te látsz jónak? Nincs olyan orvos? Maga orvoshoz járok , idős asszony 56 éves lassan szóval nem is kezdő :) ne fájjon mar ennyire ! Es nekem soha semmi bajom nem volt abból h évente egyszer szünetet tartottam

Bocsi!

2016. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Én 3 nődokinál voltam betegség gyanúval és egy endokrinológusnál, de mind a 3 azt mondta, hogy addig nem kell ma már szünet, amíg nem akarsz babát! Volt köztük fiatal nődoki és idős is és középkorú endodoki, 4 doki már nem mond hülyeséget. A régi gyógyszereknél kell, a te dokid lehet ebben van.

Évente 1-2 hónap jól felrúgja a dolgokat, pont a napokban volt egy ilyen kérdés, hogy mit csináljon, ki kellett hagynia 2 hónapot és nem jött meg azóta, nem tudja folytatni.

2016. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!