Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyhatom a fogamzásgátló...

Abbahagyhatom a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs nőgyógyászom, viszont abba szeretném hagyni a fogamzásgátlót. Ezt megtehetem orvos tudta nélkül? Simán csak beszedem az utolsó levéllel és ennyi?
2014. jún. 25. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a trombózis veszély elég durván megnő a hirtelen felhagyáskor.

vitáznak arról is, hogy kell-e egyáltalán szünetet tartani, ha mondjuk valaki 4 évig folyamatosan szedett.

viszont, ha nincs párod felesleges szedni. én inkább elmennék orvoshoz. (bár gondolom rengeteg nő egyszer csak abba hagyja és semmi bajuk nincs)

bocsi, ha nem tudtam érdemben segíteni, csak leírtam, amit tudok.:)

2014. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen csak beszeded és annyi. ha nem jön meg egyáltalán 4-5 hónapon belül vagy nem áll el a vérzés akkor orvoshoz kell menni.
2014. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy abbahagyhatod. Orvos ahhoz kell, hogy elkezd szedni, nem ahhoz, hogy abbahagyd. Csak valóban annak, aki abba akarja hagyni, annak célszerű úgy, ahogy te is leírtad, az utolsó levéllel végig szedni, ugyanis aki levél közben valamelyik szemnél hagyja abba, az kicsit megzavarhatja a szervezetét.

Csak azt is kérdező tudnod kell, hogy nem mindenkinek áll egyből helyre a rendes ciklusa, nem mindenkinek indulnak be egyből a természetes folyamatok a fog. gátló abbahagyása után. Tehát ha abbahagyod és véletlenül nem jelentkezik majd vérzésed, akkor ne lepődj meg, szokott olyan előfordulni az abbahagyás után. De ha ez tartós, akkor viszont fordulj bátran nőgyógyászhoz és segítenek.

De tényleg, nyugodtan abbahagyhatod magadtól is.

2014. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"a trombózis veszély elég durván megnő a hirtelen felhagyáskor. "

Ezt nem értem...Mégis mi számít hirtelen abbahagyásnak? Mert ha egyszer valaki abbahagyja, akkor azt úgy tudja megtenni, hogy nem szedi többet.:) Még azt értem, amit én is írtam, hogy ne a levél közepén hagyja abba a szedést, hanem a levél beszedése után, de te mégis mire gondolsz a hirtelen abbahagyásnál? Vagy hogy lehetne nem hirtelen abbahagyni? Néha-néha még beszedne az ember 1-1 szemet, vagy micsoda?:)

2014. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Természetesen ezt a levelet még végigszedem, a következőt (ami már nincs is kiváltva) nem kezdeném el. :) Remélem nem lesz semmi bajom, és minden helyreáll :)
2014. jún. 25. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:

csökkentett hormonadagokra gondolok, leépítésre.

de az emberek általában csak felhagynak vele és kész és semmi gond nem szokott lenni. csak tényleg én így tudom, hogy megnő a trombózisveszély, mert újra normalizálódik az addig legátolt hormonrendszer.

2014. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy 3. írja.

Erre számolj több hónapot is, 4-5 is kell akár, utána se biztos, hogy megjön havonta, akkor orvos.

Aztán ha gyerket akarsz, akkor azért kezel, ha meg nem, akkor azért. (Bár akkor nem fogod tudni, mikor jön meg, mert tényleg lehet tök összevissza már, tehát fogamzásgátló tudja csak újra elnyomni ezt, illetve kezelni...

2014. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

"csökkentett hormonadagokra gondolok, leépítésre. "

De a mai fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy 1 nap alatt képesek a szervezetből kiürülni, tehát nem gondolnám, hogy ezt még hogy lehetne még jobban meggyengíteni, mármint a hormontartalmat. Értem én, hogy vannak még az átlagostól eltérő, vagyis még minimálisabb hormontartalmú fogamzásgátlók, de azok is, mint az átlagosak, nagyon hamar kiürülnek, tehát nem látok ebben rációt, hogy ez miért is lenne annyival jobb.

2014. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ebben nincs igazad.

persze a 60-as években gyártottak extrém hormontartalmához képest kevés ösztrogént tartalmaznak, de a gesztagén komponenst alig csökkentették.

ha egy nap alatt kiürülne, nem kéne 3-4 hónap ahhoz, hogy normalizálódjon a hormonrendszer.

2014. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
progeszteron tényleg kiürül hamar, ösztrogén nem, így dominancia alakul ki, ennek meg utána lehet nézni, mivel jár, kezelhető...de mivelnem ürül olyan gyorsan, ez lesz...
2014. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!