Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettát...

Fogamzásgátló tablettát mennyire lehet személyre szabottan úgy felírni, hogy a lehető legkevesebb mellékhatás legyen? Mi alapján dönt az orvos?

Figyelt kérdés

Vagy teljesen lutri?

Elkezdi szedni az ember valamelyiket és meglátja, hogy hogyan reagál rá a szervezete?


Voltam nőgyógyásznál, aki semmit se kérdezett, csak felírt egy tablettát.

Annyit kérdezett, hogy tapaszt akarok vagy tablettát, de én tudjam?!?!

És az a sokféle tabletta ami van? Mire alapozva írta fel az egyiket?


Annyira csalódott vagyok, mert kifizettem a magánrendelésre a pénzt és utólag jöttem rá, hogy ez egy nagy nulla volt.

De annyira kiszolgáltatott a helyzetem. Mit mondjak az orvosnak, hogy elnézést, nem kellene kérdeznie valamit?


Szóval teljes dilemmában vagyok hogy mi legyen... Olvastam a gyógyszerről amit felírt (Zoely) és persze sok horrorsztorit találtam. Ami mondjuk mindegyikre igaz, és mindig az a duma, hogy nem lehet tudni, hogyan hat, valakire így, valakire amúgy stb...



2016. ápr. 13. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Mindegyiknek meg kell lennie egy bizonyos szintű hormontartalomnak. Ez pedig nem veszélytelen. Rád néz a doki, és látja milyen az alkatod, és ez szerint fogja kikísérletezni, hogy beválik neked, vagy nem? Ha kéred felírja akármelyiket. Majdnem mindegy melyiket adják.
2016. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs külön kérésed, akkor azt írják fel, ami után valamelyik gyógyszercégtől kapnak támogatást.
2016. ápr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lutri sajnos. Ha nincs panaszod, pl pattanások (ilyenkor antiandrogént adnak), fájdalom és nem vagy hízékony, nincs más betegséged, akkor bármelyiket felírhatja, mert egyéni a mellékhatás valóban. Én szedtem u.azt amit a nővérem és nekem hányingerem volt, neki pattanásai lettek... A 3.hónapra elmúlt a hányinger, tesómnak a pattanások nem. Ha 3 hónap után jelentkezik valami mellékhatás akkor ír másikat. Nem kérdezte meg hogy volt-e trombózis a családban? Vérképet kért?

Én amúgy ezért nem járok magánba, komolyan, ott mindig olyan hamar túladtak az emberen, csak fizess és menj, semmi vérvétel nem volt pedig már 2 dokinál is voltam! A tb-s rendelésen meg 20percig kérdezgetett a doki, így maradok ott, hiába a 2 hetes időpontkérés.

2016. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hát ez az, hogy semmi kérdés.

Soha nem szedtem még fogamzásgátlót, tehát előtte egy csomót olvasgattam a neten, de egyébként nem tudtam volna még azt sem, hogy naponta kell szedni, hogy placebo tabletták vannak, hogy milyen mellékhatások, hogy melyik nap kezdjem szedni stb.

De az utánajárás után számítottam a sok kérdésre, vittem a vérképet, erre SEMMI...


Lehet, hogy ezért, merthogy úgyis lutri.

De még azt se kérdezte meg, hogy rendszeres-e a vérzésem.


Nem gondoltam volna, hogy pont a magánrendelésen rendezik le így az embert, ha már fizettem 5ezret az 5-6 percért. Azért 50ezres óradíj nem rossz...

2016. ápr. 14. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!