Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsok hatásosak?...

Antidepresszánsok hatásosak? Nincs mellékhatás? Ez mivel magyarázzátok? Orvos azt mondta elmúlik és jobban leszek.

Figyelt kérdés

Szóval 2013 Januárjában szedtem 2 hónapig prozacot és xanaxot, én gyógyszer ellenes voltam alapból. Mondtam az orvosnak megbízhatók magába nem lesz nagyobb bajom meg ilyenek. Ö azt mondta semmi baj nem lehet tuti helyrejövők meg ilyenek. Hát jó 2 hónapig szedtem leálltam semmit nem segített csak azt lett hogy zombi lettem. 2013 májusába randiztam egy lánnyal és semmi fajta boldogságot nem éreztem mint azelőtt. Olyan tompa is Zombi lettem. Most eltelt 2 év és elég erősen az akkori hatások még mindig jelentkeznem rajtam. "És a Prozac előtt volt szorongásom meg rossz kedvem valóban" De ha tudom hogy ennyit ront a gyógyszer rajtam tuti nem szedem. És nekem ne irkáljon ide hogy én igen meggyógyultam az emberek 20-30% lehet meggyógyul tőle.

De azt miért nem mutatják hogy kiben milyen negatív hatásokat vált ki? Libidó csökkenés hasonló, majd kérnék egy magyarázatot. Az orvosnak is csak az volt a célja hogy beadja nekem a gyógyszer és megnyugtasson?



2015. jan. 31. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Az antidepiknek, és nyugtatóknak mindnek vannak mellékhatásai, olvasd el a betegtájékoztatókat ott le vannak írva, hogy mik. Egy-két hónap szedésétől nem lesz javulásod, ezek hosszú kúrák, de ugyanakkor csak tüneteket enyhítenek, nem pedig gyógyítanak innét kezdve csak úgy érik el a céljukat, ha mellette terápiás kezelés is van ugyan is az a fő kezelés, és az visz ki abból,a mibe bele kerültél. Ha az nem volt, és egy-két hónap után abba hagytad a bogyókat is, akkor, amit tapasztalsz, az nem mellék hatás, hanem egyszerűen igazából kezeletlen maradtál és romlott az állapotod. Javaslat: keress egy korrekt pszichiátert, aki beszélgetős terápiát is alkalmazz.
2015. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Hát nézd nekem használt, a szedés alatt semmi mellékhatást nem tapasztaltam, de az abbahagyás után 1 hónapig áramütés érzés volt a fejemben és agresszív voltam.
2015. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 acelsziv ***** válasza:
49%

[link]

Nagyon érdekes tény, hogy a depresszió ellen felírt prozac mellékhatásként depressziót okoz. És valamennyi iskolai lövöldözés elkövetője előtte ilyen és hasonló szereket szedett

2015. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Az antidepresszánsokkal szemben a mélylélektani pszichoterápiának csak kedvező mellékhatásai vannak.
2015. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Egy orvos nem áll le veled megvitatni a gyógyszer hatását. Sőt, messze ívben tesz rá, hogy te beszeded, vagy nem szeded.

Rajtad áll...

2015. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%

Egy lelkiismeretes pszichiáternek ez is a dolga... Érdemes lenne vagy orvost váltanod, aki tényleg foglalkozik veled, vagy felkeresni egy pszichológust. Legtöbb gyógyszeres terápiát ideális ha kiegészít legalább egy szupportív jellegű pszichoterápia. Az emberek a gyógyszereknek tapasztalhatják olyan mellékhatásait, amely vagy megrémíti őket, vagy akár függővé is lehetnek tőle. Emiatt is kell valaki, akivel a gyógyszerezés lelki oldaláról is tudsz beszélgetni, mert jellemző, hogy a gyógyszerszedés pontatlanná válik, túl sokat, túl keveset, túl gyakran vagy túl ritkán szedik az emberek és ez bizony komoly mellékhatásokat okozhat. Egy pszichológus azt is segít feltárni, hogy amit érzel az a gyógyszer melléhatása-e, vagy inkább lelki eredetű, illetve ha mellékhatás, akkor segít kezelni a vele kapcsolatos rossz érzéseket.

Ugyanerre képes lenne egy megfelelő szemléletű és képzettségű pszichiáter is.

2015. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!