Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normalis ennyiszer elmennk...

Normalis ennyiszer elmennk pisilni?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset tudok inni. Napi 1 liter atlagban megis 7-10 alkalommal elmegyek pisilni. Nem par csepprol van szo hanem teljesen normalis "adag". Ma pl egy csesze kavet ittam eddig es mar 3x pisiltem. Tobb megy ki belolem mint amit beviszek. A szine (szinte) atlatszo tehat elmeletileg elegendo folyadekot iszok a borom megis szaraz es ez az allapot mar legalabb egy honapja igy van, de lehet hogy tobb. Nem csip, nem viszket.
2016. ápr. 14. 12:13
 1/5 A kérdező kommentje:
* elmenni
2016. ápr. 14. 12:14
 2/5 anonim ***** válasza:

20kg-onként kell 1 liter! Szóval azért száraz a bőröd, mert átlagban iszol ennyit. De mivel színtelen a vizeleted és a bőröd száraz, lehetsz akár cukorbeteg is, ezek az első jelek, sürgősen menj el megméretni a vércukrodat és inzulint! Pont azért mert nem iszol, a cukor felhalmozódik a véredben.

A kávé vízhajtó ráadásul, azért is mentél már 3x.

A szervezet nagyrésze víz és az ételeknek is van víztartalma, így onnan is kiválasztódik, azért több a vizelet, mint amennyit beviszel.

2016. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a felvilagositast :) ez az egy liter is ugy jon ossze hogy fokozatosan emelem mert tenyleg iszonyat keveset ittam a csokit meg ilyesmit pedig tomtem. Cukorbetegsegre mar gyanakodott a hazi orvosom is. Egy lar honapja meg nem volt gond, de azert mindenkepp elmegyek ujra. Szerinted november december ota kialakulhatott?
2016. ápr. 14. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! Inkább mielőbb derüljön ki, mi a gond. A cukor pár hónap alatt sajnos ki tud alakulni, főleg ha van hajlam vagy ilyen tényező, mint nálad.

Ha nem is cukor, de inzulinrezisztencia is lehet, ami jobb sokkal, hisz kezelhetőbb és nem diabétesz! :)

Terheléses mérés a legjobb, a 3 pontos.

2016. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2016. ápr. 14. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!