Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jövő héten megyek nőgyógyászho...

Jövő héten megyek nőgyógyászhoz vérvételre, hogy megnézze a trombózis hajlamosságomat és csinál rákszűrést is. A rákszűrést hogyan fogja csinálni és melyik az a fogamzásgátló ami 17 évesen nem teszi tönkre a szervezetem?

Figyelt kérdés
rákszűrés, nőgyógyász
2016. ápr. 15. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

A rákszűrés csak annyi, h mintát vesz a hüvelyből, azt elküldi majd vizsgálatra és pár hét múlva lesz eredménye.


És a fogamzásgátló nem károsítja a szervezeted. Ha nem érted a működését, alapját, akkor inkább kérd meg a dokit, magyarázza el nagyvonalakban, az a biztos

2016. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Fiatal vagy még, nem ajánlom neked a hormonális védekezést. Sajnos a családunkban volt ebből tragédia.
2016. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kivétel nélkül mindegyik fogamzásgátló tabletta drasztikusan belenyúl a szervezetedbe. Konkrétan úgy működnek, hogy leállítják a saját hormonális rendszeredet és művi ciklust hoznak létre. Komoly mellékhatásokkal járhatnak és gondos odafigyelés nélkül nem nehéz mellettük teherbe esni.

Az, hogy a tabletta abbahagyása után milyen könnyen jön helyre a szervezeted, attól is függ, hogy most milyen a ciklusod. Rendszertelen ciklusra "műhiba" gyógyszert írni, mivel növeli a post pill amenorchea (gyógyszer abbahagyása utáni átmeneti vagy tartós vérzéskimaradás = meddőség) esélyét.


Ha jót akarsz magadnak, maradsz a guminál.

2016. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A ciklusom rendszeres. Igazából azért szeretnék tabit, mert a gumi szétszakadhat és nem szeretnék balesetet. Volt olyan, hogy szétszakadt. A meddőség az gyakori mellékhatás?
2016. ápr. 15. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha félsz a teherbeeséstől akkor gumi mellett használhattok hormonmentes fogamzásgátlót is.

Én most tervezem abbahagyni a gyógyszerszedést és ijesztő, hogy miket írnak fórumokon. Ha most állnék azelőtt, hogy válasszak, akkor biztosan soha nem kezdeném el szedni, pedig én nem gyerekfejjel kezdtem el.

Nem csak a meddőség a probléma. Szinte mindenki aki hosszabb-rövidebb ideig szedett gyógyszert hajhullásra, pattanásokra, hangulatingadozásokra és erős görcsökre panaszkodik. Ezek a legáltalánosabb panaszok és nem múlnak el 2 nap alatt, mert van aki egy év gyógyszerszedés után is 2 éve küzd ezekkel a tünetekkel és akkor még le sem írtam mennyire nehéz a teherbeesés.

Szerintem nem éri meg.

Rengeteg más módszer is van, és ha aggódsz, akkor használj 2 védekezési módot egyszerre, akkor tuti a biztonság. (Megjegyzem a gumi nem szakad ki csakúgy. Velem pl még sosem fordult elő, pedig 8 éve élek aktív nemi életet).

2016. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hormonmenteset megkérdezem majd dokitól, hogy az jó-e.
2016. ápr. 15. 23:06
 7/7 anonim ***** válasza:

A tabletta után kap csak százalékot a dokid, még a gumit se fogja ajánlani ezért.


Egyébként ha szakadt, akkor rosszul használtátok. Ha pár egyszerű utasítás nem megy, akkor bocs, de a tablettát se neked találták ki, mert ott sokkal több mindent kell betartani és még csak észre se veszed időben, ha baj van.

[link]

2016. ápr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!