Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen gyakran mosol hajat?

Szesze kérdése:

Milyen gyakran mosol hajat?

Figyelt kérdés
Sokan sok félét mondanak, hogy nem baj ha mindennap megmosod a hajad, vagy mondják, hogy jobb ritkábban mosni? Most mi az igaz? Nekem zsírosodó hajam van, tehát hetente kétszer muszáj. Ez sok? Mit lehet tenni, hogy kevésbé zsírosodjon a hajam?
2010. ápr. 7. 17:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek is zsíros a haja, Ő is szárazsampont tesz rá. Volt úgy, hogy elfogyott és lisztet tett rá. Mondtam Neki, hogy ne menjen élesztő közelébe, mert megkel a feje.
2010. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Idézet egy cikkből:


Egyik kollégánk elmesélte, elsőéves korában egy csoporttársával együtt ki akarta próbálni, beválik-e. Ő nem bírta két hétnél tovább mosatlan hajjal, de csoporttársának a borzos, göndör haja két hónap után is tűrhetően nézett ki.


Ha kitartott volna két hétnél tovább, talán sikerrel járt volna. Egy nevét elhallgatni kívánó erdélyi médiaszemélyiség szintén kipróbálta, és állítása szerint a kellemetlenségek két hét után megszűnnek, már nem viszket és a haj kezd ismét rugalmassá válni. Vízzel néha jó megmosni, de ez csak azokra érvényes, akik nem állítják be valamilyen más szerrel, mert “azt bizony szőrével kell gyógyítani”. Fél éve elkezdett hajhabot használni, és azóta kéthetente mos hajat, de a hatása is meglátszik: kétoldalt kopaszodni kezdett.

2010. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Én mindennap mosom a hajam mert estére elhasználódik és lelapul és nincs csúnyább egy ápolatlan fejnél.

Régebben én is a zsírosodás miatt mostam mindennap. Aztán a fodrászom javasolta, hogy vegyek vmilyen szépségvitamint.

Mivel a revalid meg a biovanne nekem túl drágák így vettem Candell szőlőcukros élesztőtablettát a gyógyszertárban.

Ettől a hajam 3 napot is kíbírna de nem tudom megállni, hogy este fürdés közben ne mossam meg a hajam is.

Amúgy neked a heti 2 egyáltalán nem sok mert gondolj bele, hogy hányszor nyúlsz a hajadhoz, mennyire poros a levegő stb...emiatt kell, hogy a fejbőröd is megtisztuljon. Ne szokj le róla.

Zsírosodásra meg ott vannak a vitaminok!

2010. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

A fene se mosná naponta. Mindennap az a cécó, megmosni, megszárítani, belőni, én erre biztos nem szánnék rá évente több, mint 1 hétnyi (kb 180 óra) időt.

Teljesen felesleges is.

2010. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem derékig érő és nagyon dús hajam van. Kb. 3 hetente mosom, de már nagyon régóta, több, mint 10 éve. (Előfordul, hogy gyakrabban, ha van valamilyen "esemény" - esküvő, orvos, stb, akkor azért előtte megmosom :)

Max. kamaszkoromban volt zsíros néha, de csak halványan rémlik.

Tehát egyáltalán (soha!) nem zsírosodik a hajam, provokálom ios rendesen a környezetem, amikor megmondom, milyen gyakran mosok hajat :)))

Amúgy 1 órás macera megmosni, balzsamozni, kifésülni, megszárítani, időm sem lenne rá olyan gyakran!

2010. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
1 héten 2x elég hajat mosni. Fodrászom is ezt javasolja
2010. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De jó nektek,nekem 2 naponta kell,az a helyzet,hogy lassan nő és 5 évbe telt míg megnőtt,viszont kusza és ennek ellenére lelapuló,szóval szénaboglya laposan.Minden haj mosás után ki is kell simítanom,de 2 nap múltán már olyan semmilyen.


Ha valaki tud rá módszert,hogy hogyan tudnám vissza szoktatni a hajamat a heti 2-3_*-i mosásra,anélkül,hogy elhanyagolt hatása lenne akkor adjon tippet.K


Egyébként a heti 2 az jó,nem sok,van akinek naponta kell,mert olyan típusú.

2010. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
az utolsónak üzenem, hogy próbálja meg ecetes vízzel leöblíteni minden mosás után. Ja és ne aggódjon mert fél órán belül a szagja elillan. Én ezt most próbáltam ki, és egész jó. Szép fényes lesz, és tartása is van. Még van a tojássárgás öblítés, de azt nem próbáltam.
2010. ápr. 10. 09:47
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az utosó vagyok és nagyon szépen köszönöm az ötletet,kipróbálom,és te se aggódj a heti kettő tényleg normális.
2010. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
57%
elég hetente 1x mosni hajat de mondjuk az én hajam nem zsírosodik.de neked azt ajánlom hogy két naponta moss hajat :)
2012. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!