Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vegán életmód miatt nem...

Vegán életmód miatt nem menstruálok?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja nem eszek húst ( tudom nem sok), tejet sem iszok, tojást sem eszem. Egyszóval áttértem a vegán életmódra, és NEM, NEM fogok újra húst, és állati eredetűt enni. A lényeg, hogy késik a menzeszem, pedig eddig nagyon szabályos volt, mindig kb ugyanazon a napon jött meg, és most megijedtem. Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak máshogyan, mit egyek sokat és ilyesmi? Mert valószínűleg én rontottam el valamit!

2016. máj. 17. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Pótold valamivel azokat a vitaminokat amik ezekben vannak

Kalcium , vas stb

2016. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A B12 vitamin is nagyrészt húsokban, állati eredetű ételekben van. Nagyon fontos vitamin, a vérképzésben van szerepe. Lehet pótolni mással is mint mindent, csak erre neked fokozottan oda kel figyelni.

Ha vérképzéssel gond van, akkor a szervezet nem fog törekedni arra, hogy még veszíts mellé. Ez a vashiányra is igaz és a B12 hiányra is, folsavra is (bár ez inkább zöldségekben van meg) mind a vérképzéshez fontos.

2016. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*kell
2016. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam is kb ennyi idő után jelentkezett ez a probléma, borzasztóan megijedtem. Nem szedtem semmi vitamint, vagy bármi mást es nehány hétre ra megjött, elég erősen. Mondjuk nekem nem állt be meg, viszont ennyi meg ki se maradt. reménykedem a legjobbakban. Néha beveszek egy vitamint es kész. Egyel több nyers zöldséget es gyümölcsöt, en is ezt tettem.🤗 Ne ijedj meg, szerintem ez meg akar természetes is lehet egy ilyen életmódváltás után. Persze nem vagyok hozzáértő, de végül is akar logikus lehet. Várj meg, ha pedig csak nem fog, szedj vitamint. Ha úgy se, keress valami vegan orvost😊
2016. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bakk László ***** válasza:
Multivitamin/ásványianyag, alga, virágpor, szójafehérje koncentrátum, aloe vera gél - ezekből kettőt hármat kezdj el intenzíven tolni, s amikor visszaállt a ciklusod, akkor is egy-kettőt folyamatosan szedj. A megszokott húsevő étrend is elég hiányos, s ha az új étrended arról szólt, hogy a meglévő ételekből kiejtetted a húsosakat, de nem hoztál be új alapanyagokat, akkor még jobban megmutatkoztak a hiánytünetek. A felsorolt anyagokat elengedhetetlennek találom a saját vegán étrendemből is, hol ezt szedem, hol azt, és nincs hiánybetegségem.
2016. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszt, mar helyreallt a problema! Nem kezdtem el semmi vitamint szedni, sok magvat ettem, aszalt barackot, aszalt gyumolcsoket, soskat, es minden rendezodott!
2016. máj. 29. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés, és meg is oldódott a probléma, de érdekességek leírnám hogy volt velem. Pajzsmirigy betegség miatt elég sokat híztam. Aztán megműtötték a pajzsmirígyemet, és még többet híztak. Aztán emiatt a súlyfelesleg miatt, már nem jött meg a mensim egyáltalán. A nőgyógyász azt mondta, hogy ezt egy masszív hormonzavar okozza, tehát az a megoldás, hogy valahogyan lefogyok. A gond csak az volt, hogy hiába ettem egészséges ételeket, csökkentették a szénhidrát mennyiségét, sportoltam rendszeresen, nem fogytam. Azt mondta, ne adjam fel, keressen meg azt az étel sportot, amit ha kihagyok az étrendből megindul a fogyás. Mindent kipróbáltam, míg végül a dietetikusom mondta, hogy próbálják kevesebb húst enni, mert a mai hústermékek már nagyon nem egészségesek. Tele vannak antibiotikumokkal, meg hormonokkal. Száműzték a húsokat, a tejet is csak ritkán, tojást szinte soha nem eszem. Ez így nem vegán, de vegetáriánus étrend. Két hónapon belül 10 kg - ot fogytam, aztán magától megjött a mensim. Szóval szerintem nem ártassz, ha nem eszel húst hússal.

34N

2018. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!