Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Yadine fogamzásgátló + Lefloki...

Yadine fogamzásgátló + Leflokin antibiotikum = garantált terhesség?

Figyelt kérdés

Yadine fogamzásgátlót szedek lassan másfél éve.

Május 10-én (kedd) vettem be a Leflokin antibiotikum első szemét, 5 napig, május 14-ig (szombat) szedtem be naponta egyet reggelente.

Május 11-én (szerda) múlt el a megvonásos vérzés, a fogamzásgátló újabb levelét is ezen a napon kezdtem el esténként. Május 14-én (szombat) együtt voltunk a párommal, viszont teljesen kiment a fejemből az antibiotikum, így nem védekeztünk.

Kérdésem, mikor teszteljek (x epil nevű tesztet vettem, amit az elmaradt vérzéskor kell használni, viszont a fogamzásgátló miatt ugyanúgy lesz megvonásos vérzésem szerintem)?

Tudom, hogy hülye és feledékeny tyúk voltam, iszonyatosan mardos a bűntudat. Fogalmam nincs mennyi esélye van a terhességnek, de erősen aggódok.

Idióta 19L



2016. máj. 20. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg jó esélyed van rá, mert az antibiotikum szedése alatt és az utolsó szem után 7 napig kell óvszer függetlenül a szünettől. Így simán lehet peteérésed és a spermák több napig életképesek benned. Holnapig kellett volna még védekezés mellé mert ráadásul az elkezdéskor is semlegesítette a gyógyszert az antibiotikum és az első héten lényegében kimaradt tabletta (hatástalanított) miatt ha az előző szünetben is voltatok együtt akkor már akkor sem voltál védett.

14 nap múlva fog a teszt leghamarabb bármit mutatni de beszélj az orvosoddal is!

2016. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Viszont megnéztem a Yadine betegtájékoztatójában azt a hatóanyagot, ami a Yadine hatását semlegesíti, és a leflokin nem tartalmazza azt. Valamint a leflokin papírján sincs feltüntetve, hogy csökkenti a fogamzásgátló hatását. Vagy ez nem függ össze?


Úgy el vagyok keseredve, sose voltam még ilyen felelőtlen. 😭

2016. máj. 20. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen elég esélyes :/
2016. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentekre annyit h antibiotikum igenis beleront a ható anyagba sajnos
2016. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféleképpen hívd fel a nőgyógyászt vagy egy megbízható patikust kérdezz meg. Hajlamosak nem szólni a dokik, illetve az összes létező gyógyszer/hatóanyag nincs benne a tájékoztatóban pl. barátcserje, citromfű tea stb mégsem ajánlott a fogyasztása.

Sajnos antibiotikum, ráadásul jó erős fajta, tehát aki a fogamzásgátló mellett antibiotikumot is szed, a normál bélbaktériumok száma csökkenhet a bélben, különösen hosszú idejű vagy erős antibiotikum-kezelés esetén, így a jelenlévő baktériumok csak kevesebb ösztrogént tudnak átalakítani, és kevesebb tud visszaszívódni a szervezetbe. A kisebb mennyiségű ösztrogén pedig nem mindig elegendő a megfelelő fogamzásgátló hatás eléréséhez.

2016. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem lehet biztosra mondani, hogy garantált a terhesség, de valamennyi esélye van.


Az aktus után 10 nappal már érzékenyebb tesztek kimutatják, ha netán terhes lettél, habár nem igazán valószínü, márcsak azért sem, mert az elözö levéllel végigszedted, mielött antibiotikumot szedtél volna.

2016. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6. vagyok, ha teherbe estél volna, akkor a megvonásos vérzés sem jelentkezik.
2016. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Annyira bosszantó, hogy mindig elővigyázatos vagyok, aztán amikor a legfontosabb lenne a figyelem, egyszerűen eszembe se jut egy ilyen fontos dolog...
2016. máj. 20. 15:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Negatív lett szerencsére :)
2016. jún. 3. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!