Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg Cypromix? Keressek...

Tényleg Cypromix? Keressek másik dokit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy millió ilyen kérdés van de hátha van valakinek friss véleménye róla!

Súlyos akném volt amit próbáltak Diane-val először majd Belarával ennél javult, de teljesen nem oldotta meg. PCOS stb nincs most vizsgáltak rá mielőtt váltottam. Így kaptam Nuvaringet és Dalacin-T oldatot, teljesen tiszta lett az arcom de folyamatos a hányingerem és borzasztó ingerlékeny vagyok 3 hónapja amióta használom. Nekem így nem vált be az alacsony hormontartalom a doki szerint és más sem fog így, ezért a Cypromixet ajánlotta hogy segít a pattanásra hajlamos bőrön plusz fogamzásgátló még nem kezdtem el szedni mert kb félek tőle hisz csak magas hormontartalmú... Fél évig szedhető elvileg, de ő azt mondta hogy lehet tovább is valamennyivel, szeretik is a betegei akinek az alacsony nem vált be. Ha nem akkor cserélünk.

Fura hogy a kettő között (magas és jelenleg a legalacsonyabb) nem próbált egyet se ajánlani.


Cypromix 35 µg etinil-ösztradiol 2 mg ciproteron-acetát

Diane 35 µg etinil-ösztradiol 2 mg ciproteron-acetát


2016. máj. 26. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is Diane35-öt akartak felírni, mivel férfihormon-túltengés miatt problémás a bőröm (magas androstendion és tesztoszteron, illetve IR-es vagyok). Én a Diane35ról elég sokat negatívat olvastam, ezért nem szedtem, Sotretet próbáltam az elmúlt hónapban, ettől is féltem, de úgy voltam vele hogy már nem érdekel, csak legyen szép a bőröm. Szerencsére már 2 hét után látszott a javulás, a hajam is sokkal kevésbé zsírosodik (eddig minden nap kellett mosnom, most elég heti 3x). Szóval egy hónapig szedtem ezt az izotretion 20mg-os kiszerelésűt és szinte tökéletesen letisztult a bőröm - makacsságból nem írattam fel a következő havit, kíváncsi voltam visszajönnek-e a pattik, kb. 2 hete h nem szedem és már megint kezdek pattogni.

Másfél hónapig egyébként én is szedtem fog.gátlót - Mistral-t de nagyon rossz mellékhatésai miatt abbahagytam (migrén, nagyon feszült a mellem, állandóan éhes voltam tőle)

Szóval nekem eddig a Sotret vált be legjobban.

2016. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én is félek a mellékhatásoktól, a Diane-vel nem volt gondom amúgy 2 évig szedtem! DE tudom hogy magas a hormontartalma és kb 3évre kellene fogamzásgátló, után lenne babaprojekt, a magas abbahagyása pedig mindig kavarral jár elvileg :S

Főleg hogy feleslegesen szedetné velem mert már nincs pattanásom a Dalacinnak köszönhetően, teljesen kitisztult és ezt indokolt esetben írják fel, de nálam nem az :S

2016. máj. 26. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!